پیکر مطهر هفت شهید گمنام در مناطق مختلف قم به خاک سپرده می‌شود

قم - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه امام علی‌ ابن ابی‌طالب(ع) قم گفت: پیکرهای مطهر هفت شهید گمنام دوران دفاع مقدس پس از تشییع باشکوه در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در مناطق مختلف قم به خاک سپرده خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار مهدی کبیری پور روز سه‌شنبه در نشست خبری آیین بدرقه پیکر مطهر هفت شهید گمنام در معراج شهدای باغ موزه دفاع مقدس قم بیان داشت: در شانزدهم آذرماه جاری، پیکرهای مطهر هشت شهید گمنام دوران دفاع مقدس با برگزاری مراسم استقبال وارد قم شد.

وی افزود: در همین رابطه کاروان پیکرهای مطهر شهدا از گلزار شهدای بهشت معصومه(س)‌ وارد شهر قم شد و در مسیر خیابان امام به سمت حرم مطهر و شماری دیگر از خیابان‌های شهر مقدس قم تا معراج شهدا در باغ موزه دفاع مقدس مورد استقبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: از آن روز به بعد پیکرهای مطهر شهدای گمنام با برگزاری برنامه‌های جانبی مختلف در سطح مدارس، دانشگاه‌ها، هیات‌های مذهبی و دیگر اماکن و محافل،‌ میهمان مردم انقلابی شهر مقدس قم بودند.

کبیری پور با اشاره به این که برنامه‌های فرهنگی یاد شده با حضور پیکر مطهر شهدای گمنام در شهر مقدس قم تا سالروز شهادت حضرت زهرا(س) ادامه می‌یابد، گفت:‌ در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) مصادف با روز یکشنبه ۲۶ آذرماه پس از تجمع مردمی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برنامه تشییع پیکرهای مطهر شهدا به سمت میدان جانبازان آغاز می‌شود.

وی افزود: پس از این مراسم باشکوه، برنامه تشییع منطقه‌ای و تدفین شهدا در مناطق مختلف قم انجام خواهد شد؛ بر همین اساس پیکر مطهر هفت شهید گمنام در قم خاکسپاری می‌شود و مراسم خاکسپاری یک شهید دیگر پس از طی مراحل لازم و انجام آزمایش‌های مورد نیاز در زمان دیگری صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته پیکرهای مطهر سه شهید میهمان مردم منطقه نیروگاه در بوستان‌های شهریار(امامزاده ابراهیم-خیابان کشاورز شمالی)، بوستان گلها (امامزاده سید معصوم- شیخ آباد- خیابان حکمت جنوبی) و بوستان حافظ (میدان توحید- خیابان امینی بیات-میدان حافظ) خواهند بود.

معاون فرمانده سپاه قم گفت: همچنین پیکر مطهر یک شهید در بوستان لاله منطقه آزادگان (میدان آزادگان- بوستان لاله)، یک شهید در منطقه پردیسان (دانشگاه فنی و حرفه‌ای)، یک شهید در شهرک صنعتی شکوهیه و یک شهید نیز در بوستان شهدا منطقه آذر شهر قم به خاک سپرده خواهد شد. ‌

وی ادامه داد: برنامه خاکسپاری پیکر مطهر ۲ شهید دیگر نیز در روزهای بعد انجام خواهد شد که در همین رابطه برنامه تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید گمنام در شهرک صنعتی شکوهیه در صبح روز ۲۸ آذرماه و برنامه تشییع و خاکسپاری پیکر شهید گمنام دیگر در بوستان شهدای آذر در روز جمعه یکم دی‌ماه راس ساعت ۱۵ از امامزاده موسی‌ مبرقع(ع) به سمت بوستان شهدا با حضور مردم شهید پرور قم برگزار می‌شود.

کبیری پور با اشاره به این که حضور پیکرهای مطهر شهدا در سراسر شهر قم نورانیت خاصی ایجاد می‌کند، گفت: سن این شهدا از ۱۶ تا ۳۰ سال است که در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس همچون والفجر مقدماتی، کربلای پنج، عملیات خیبر و والفجر هشت به شهادت رسیدند و پیکر مطهرشان بعد از سال‌ها به کشور بازگشته‌است.

پیکر مطهر هفت شهید گمنام در مناطق مختلف قم به خاک سپرده می‌شود

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha