اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در شهرکرد به بیماران نیازمند اهدا شد

شهرکرد- ایرنا- سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چهارمحال و بختیاری از اهدای اعضای یک بیمار مرگ مغزی در استان خبر داد و گفت: این هجدهمین اهدای عضو در استان طی سالجاری بوده است.

به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، رسول رحیمی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر افزود: اعضای بدن مرحومه منیژه اسماعیلی که به علت خونریزی مغزی در بیمارستان کاشانی شهرکرد تحت مراقبت قرار گرفته بود در نهایت با تایید مرگ مغزی پزشکان و رضایت خانواده نیکوکاری وی جداسازی شد.

وی با بیان اینکه بخشش و اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی می‌تواند نجات‌بخش زندگی بیمارانی باشد که در صف انتظار دریافت عضو هستند، افزود: عمل جداسازی اعضای این بیمار با موفقیت انجام و به بیماران نیازمند پیوند داده شد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چهارمحال و بختیاری همچنین از انجام هشتمین عمل موفقیت‌آمیز پیوند کبد در شهرکرد خبر داد و گفت: نوجوان ۱۳ ساله مرحومه شیدا نادری زانیانی ساکن مهدیه شهرکرد، که به علت مرگ مغزی و با رضایت خانواده چند روز گذشته اعضای وی جداسازی شده بود، موجب ثبت هشتمین عمل پیوند کبد شد.

رحیمی افزود: هم اکنون دریافت‌کننده کبد با حال عمومی خوب در بخش پیوند کبد بیمارستان کاشانی شهرکرد تحت مراقبت است.

وی یادآور شد: به منظور ترویج فرهنگ خداپسندانه اهدای عضو، علاقمندان می‌توانند از طریق وبگاه skums.ac.ir نسبت به تکمیل "فرم عضویت در خانواده بزرگ اهداکنندگان عضو" اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، سالانه بین پنج تا هشت هزار نفر در کشور دچار مرگ مغزی می‌شوند که در ۳۶ درصد موارد، تیم‌های پیوند عضو موفق به جلب رضایت خانواده‌ها می‌شوند و این در حالی است که در چهارمحال و بختیاری از هر سه خانواده ۲ خانواده برای اهدای عضو بیمار خود اعلام رضایت می‌کند.

به گزارش ایرنا، بخش پیوند کبد بیمارستان آیت‌الله کاشانی شهرکرد به عنوان تنها بخش پیوند در غرب کشور در دولت سیزدهم و در اواخر سال ۱۴۰۱ افتتاح شد و مجهز به امکانات و نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص با توانمندی‌های خاص علمی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha