۲۱ آذر ۱۴۰۲، ۹:۴۹
کد خبرنگار: 5508
کد خبر: 85319645
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آنروا: بسیاری از ساکنان غزه ۳ روز است که غذایی نخورده‌اند

تهران- ایرنا- «آنروا» آژانس امدادرسانی سازمان ملل درباره وخامت اوضاع ساکنان نوار غزه به شدت هشدار داد و اعلام کرد: بسیاری از ساکنان غزه ۳ روز است که غذایی نخورده‌اند

به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا، العربی الجدید گزارش داد: با وخامت اوضاع فلسطینیان در غزه در سایه تشدید حملات تل آویو، آژانس امدادرسانی آنروا سازمان ملل از اوضاع نابسامان ساکنان غزه خبر داد.

آنروا اعلام کرد: بسیاری از ساکنان غزه غذایی برای خوردن ندارند و از دو یا سه روز قبل غذایی ندارند. گرسنگی در کمین همه است.

آنروا همچنین تاکید کرده که «ما (در نوار غزه) در آستانه فروپاشی قرار داریم؛ در صورتی که آنروا دچار فروپاشی شود، کمک‌های بشردوستانه ای که همه ساکنان نوار غزه به آن وابسته هستند نیز تمام خواهد شد. با این حال همکاران با تمام توان در حال فعالیت هستند هرچند که بضاعت اندک دارند.

آنروا گزارش داد: غذا، آب و سوخت (از سوی صهیونیست ها) به عنوان سلاح جنگی در نوار غزه استفاده می‌شود. همکاران ما مراکز درمانی را مدیریت و غذا توزیع، و مراکز اسکان را اداره می‌کنند. بسیاری از کودکان جان باخته‌اند. ما آرد شمار زیادی از خانواده ها را تامین کرده‌ایم، اما این کافی نیست.

آنروا: بسیاری از ساکنان غزه ۳ روز است که غذایی نخورده‌اند

همزمان «جولیت توما» مسئول بخش اطلاع رسانی آنروا هم گفت: اوضاع در غزه وحشتناک است و از بحران به فاجعه تبدیل شده است. مراکز اسکان ما پر است و توان پذیرایی افراد بیشتر را نداریم. مردم ساعات طولانی در صف می ایستند تا از سرویس بهداشتی استفاده کنند. بسیاری (از شهروندان فلسطینی) روی زمین می خوابند بدون اینکه زیراندازی داشته باشند.

توما گفت: نیمی از افراد ما که در درگیری کشته شده اند و شمار آنها بالغ بر ۱۳۴ نفر است در جنوب غزه و مرکز آن کشته شده‌اند و مکان امنی در غزه وجود ندارد. مردم امکان جابجایی ندارند و (از سوی نظامیان صهیونیست) هدف قرار می‌گیرند. تنها راه پایان این وضعیت برقراری آتش بس است.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه کرده که در اثر این جنایت ضدانسانی تاکنون ۱۸ هزار شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و نزدیک به ۵۰ هزار نفر نیز زخمی شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha