کاخ سفید تلاش‌ها برای تصویب کمک‌ها به اوکراین و تغییر سیاست مرزی را تشدید می‌کند

تهران-ایرنا- یک سناتور دموکرات آمریکا گفت: کاخ سفید تعامل خود با قانونگذاران آمریکایی که در تلاش برای دستیابی به توافقی ۲ حزبی درباره کمک به اوکراین و سیاست مرزی هستند را افزایش می‌دهد؛ توافقی که ادامه کمک نظامی به اوکراین و اسرائیل را منوط به اصلاحات قوانین و مقررات امنیت مرزی ایالات متحده می‌کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز از واشنگتن گزارش داد: جمهوری‌خواهان آمریکا تاکید دارند که بودجه اضافی برای کمک به اوکراین باید با تغییرات عمده امنیتی در مرزهای ایالات متحده همراه شود، با این وجود گروهی ۲ حزبی از سناتورها که سعی در مذاکره و میانجیگری دارند، پیشرفت کمی در این زمینه داشته‌اند.

کریس مورفی سناتور دموکرات که یکی از چهره‌های اصلی در این مذاکرات است، در شبکه خبری «ان‌بی‌سی» در این باره اظهار داشت: کاخ سفید این هفته مشارکت بیشتری (در مذاکرات) خواهد داشت.

مورفی همچنین گفت که این موضوع مهم است که بدانیم آیا جو بایدن رئیس جمهور دموکرات ایالات متحده، توافق آتی را امضا خواهد کرد یا خیر.

بر اساس این گزارش، کاخ سفید به درخواست برای اظهار نظر فوری پاسخی نداده است.

مورفی افزود: خواسته‌های کنونی امنیت مرزی جمهوری‌خواهان «غیر معقول» است و آنها با مرتبط کردن کمک‌های نظامی به اقدامات امنیتی مرزی ایالات متحده «با امنیت جهانی بازی می‌کنند.»

جمهوری‌خواهان در مسیر مخالفت با ارائه کمک‌های اضافی به اوکراین، آن را مشروط به تغییر سیاست‌های مهاجرتی کرده‌اند و خواهان سخت‌گیری بیشتر در این مورد هستند؛ موضعی که دموکرات‌ها آن را غیرقابل قبول می‌دانند.

آن‌ها همچنین خواستار به حداقل رساندن برنامه‌های جو بایدن که به صدها هزار مهاجر اجازه ورود قانونی را داده است، شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha