سفیر ونزوئلا: آمریکا بر آتش جنگ غزه می‌دمد/ تقویت قرابت فرهنگی با رویدادهای هنری مشترک

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا در ایران گفت: نقش مهمی که آمریکا در مورد غزه طی روزهای اخیر داشته این است که از جنگ علیه مردم فلسطین و غزه حمایت و آن را گسترده‌تر کرده است.

خوزه رافائل سیلوا در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: اخیرا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، این آمریکا بود که به آتش بس رای منفی داد و از اتمام جنگ جلوگیری کرد. آمریکا از نسل‌کشی رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و جنایت و خشونت را ادامه می‌دهد.

یک تصویر کار هزار حرف را انجام می‌دهد

وی در این باره که آیا زبان هنر را زبان مهمی برای بیان حرف‌های مقاومت می‌داند؟ گفت: همینطور است. آثاری را از کشورهای مختلف ونزوئلا، مکزیک، آرژانتین و دیگر کشورهای آمریکای لاتین در نمایشگاه کارتون و کاریکاتور تهران می‌بینیم که بدون این که درگیر زبان‌های فارسی، انگلیسی و اسپانیایی بشویم به راحتی می‌توانیم پیام را درک کنیم. ما مثلی داریم که می‌گوید یک تصویر کار هزار حرف را انجام می‌دهد.

سفیر ونزوئلا در تهران در عین حال درباره تاثیر رویدادهای فرهنگی از جمله نمایشگاه‌های کارتون و کاریکاتور در قرابت فرهنگی میان ایران و کشورهای آمریکای لاتین اظهار داشت: در نمایشگاه کاریکاتوری که در موزه هنرهای معاصر دایر شده می‌توانیم آثاری را از ایوان دیرا هنرمند ونزوئلایی ببینیم که به وضوح خشونتی که امپریالیسم و استکبار جهانی دارد را به تصویر کشیده است.

از طریق رویدادهای هنری می‌توانیم در ادبیات، شعر، داستان، کاریکاتور و... مناسبات خود را تقویت کنیم

وی در این باره که کشورهای آمریکای لاتین تجربه انقلاب‌ها و اتفاق‌های مهم را در جهان دارند با توجه این که ایران هم انقلاب بسیار مهمی که تاثیر زیادی هم در دنیا گذاشته پشت سر گذاشته، این قرابت را با توجه به تولید آثار انقلابی و ضدامپریالیستی در کشورهای آمریکای لاتین چگونه می بینید؟ اظهار داشت: ما یک دشمن مشترک داریم که استکبار است که هم اینک استکبار یانکی‌ها و ایالات متحده اساسا در جهان برقرار است.

رافائل سیلو افزود: ما از طریق رویدادهایی از این دست و کارهایی که ارتباط‌های فرهنگی را بین ملت‌های انقلابی مانند ایران و ونزوئلا و کشورهایی که علیه استعمار و استکبار جنگیدند برقرار می کند، می‌توانیم در ادبیات، شعر، داستان، کاریکاتور و... مناسبات خود را تقویت کنیم.

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور آمریکای‌لاتین نیمه آبان با ارائه آثار هنرمندان برجسته ۱۵ کشور منطقه آمریکای‌لاتین از جمله آرژانتین، کوبا، کلمبیا، برزیل، گواتمالا، پرو، ونزوئلا و نیکاراگوئه با موضوعات استکبارستیزی، ضدصهیونیستی و طوفان‌الاقصی در موزه هنرهای معاصر تهران برپا شد که تا سوم دی ماه میزبان علاقمندان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha