کدام محصولات دانش‌بنیان در نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی عسلویه معرفی می‌شوند؟

تهران - ایرنا -پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در هفتمین نمایشگاه ساخت داخل نفت، گاز و پتروشیمی از امروز یکشنبه ۱۹ آذر به همت صندوق نوآوری و شکوفایی در پارس جنوبی- عسلویه آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه محصولات و شرکت های دانش بنیان متعددی حضور خواهند داشت.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، هفتمین نمایشگاه ساخت داخل نفت، گاز و پتروشیمی (SPTIM) از ۱۹ تا ۲۲ آذر ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی پارس جنوبی برپا می‌شود.

در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شده است، ۱۲ شرکت‌ دانش‌بنیان، محصولات، دستاوردها و توانمندی‌های خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند.

کدام محصولات دانش‌بنیان در نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی عسلویه معرفی می‌شوند؟

اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان و محصولات فناورانه‌ای که در این نمایشگاه معرفی شده است، به این شرح است:

آزمایشگاه‌های صنایع انرژی

آزمایشــگاه آکرودیته در زمینه آزمون، بازرســی و صدور گواهینامه با قابلیت ردیابی بین‌المللی ایجاد شــده اســت، این آزمایشگاه دارای گواهینامــه ۱۷۰۲۵ IEC ISO ملی و بین‌المللی و به عنوان نهاد صدور گواهینامه دارای گواهینامه ۱۷۰۶۵ IEC ISO بین‌المللی مورد تأیید شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، سازمان ملی استاندارد و... است.

محصول ارائه شده در پاویون: ارائه خدمات تست و بازرسی

انجام خدمات تســت و بازرســی و آزمون‌های ضدانفجار مربوط به تجهیزات مورد اســتفاده در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی توسط این آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

آسا اترس لیان

این شرکت فنی مهندسی در زمینه طراحی و تولید تجهیزات ابزار دقیق و ارائه خدمات در پروژه‌های فنی و مهندسی با تأکید بر نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۹۶ در استان بوشهر تأسیس شده است.

محصول ارائه شده در پاویون: دســتگاه آشکارســاز شــعله در طیف‌های UV/IR

در بسیاری از فرآیندها و کارخانه‌های تولیدی به خصوص در صنایع نفــت، گاز و پتروشیمی برای جلوگیری از آتش‌سوزی‌های خطرناک، به تجهیزات پایش مستمر شعله و انفجار نیاز است. آشکارساز شعله تجهیزی است که می‌تواند وجود شعله و آتش را کشف کرده و نسبت به آن پاسخ مناسب دهد.

پایا فن ایلام

این شــرکت در حوزه ماشین‌ســازی و تولید تجهیزات پیشــرفته هیدرولیکی و اتوماســیون صنعتی فعالیت دارد. پایا فن ایلام بــا بیــش از ۲۵ ســال ســابقه تخصصــی و حرفــه‌ای در ایــن حــوزه و با تشــکیل تیمی مجرب از مهندســان، خــود را به عنــوان قطب هیدرولیک در صنعت کشور معرفی کرده است.

محصول ارائه شده در پاویون: پاور پک، جک و شیر فشارشکن هیدرولیک

مجموعه پاور پک تولیدکننده نیرو محرکه هیدرولیک توســط ســیال تراکم‌ناپذیر و جک هیدرولیک مبدل آن به نیرو فشاری قابل کنترل است.

تحقیقاتی، تولیدی و صنعتی کرانگین

این شرکت از سال ۱۳۶۴ تاکنون در زمینه ایجاد دانش فنی و ساخت محصولات شیمیایی و پلیمری فعالیت دارد و هم اکنون بیش از ۴۰ نوع محصول تولید و به بازار عرضه می‌کند.

محصول ارائه شده در پاویون: فایر استاپ

فایر اســتاپ که توســط مرکز تحقیقات راه، مســکن و شهرسازی مورد تایید قرار گرفته است، در صنایع نفت، گاز و پتروشــیمی و ســایر صنایع مورد اســتفاده قرار می‌گیرد. مواد فایر اســتاپ که به صورت پوشــش بر روی کابل برق قرار می‌گیرد، از روندگی آتش بر روی کابل جلوگیری کرده و باعث خاموش شــدن آتش می‌شــود. مواد فوق دارای خاصیت ضدجوندگی در برابر جانوران نیز است. از مواد فایر استاپ بر روی سینی کابل ها، داکت‌ها و... می‌توان استفاده کرد.

توسعه فناوری ازن تجهیز نوین

این شـرکت با بهره‌گیـری از آخرین فناوری روز دنیا از ســال ۱۳۸۵ بــا اجرای بیــش از ۲۳۰۰ پکیج تصفیه در صنایـع بـزرگ داخلی و خارجی از بزرگترین تولیدکنندگان سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب کشــور محسوب می‌شـود. ارتقای ســطح محیط زیست، کاهش هزینه و افزایش راندمان کارخانه‌ها از اهداف این شرکت دانش‌بنیان است.

محصول ارائه شده در پاویون: پکیج اکسیداسیون پیشرفته

پکیج اکسیداســیون پیشرفته (AOP) مجموعه‌ای از روش‌های تصفیه شــیمیایی اســت که به منظور حذف مواد آلی (و گاهی غیرآلی) در فرآیند تصفیه پساب صنعتی طراحی شده است. این محصول قابل اجرا در صنایع جهت تصفیه پساب صنعتی و استفاده مجدد آب حاصل، در فرآیند تولید است.

رایبد انرژی پاژ

این شرکت سازنده انواع پمپ و قطعات یدکی Pump Cavity Progressive مورد نیاز صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی کشور و تنها عضو رسمی سازندگان شرکت ملی نفت ایران است.

محصول ارائه شده در پاویون: مونو پمپ

مونــو پمپ یــا PUMP PC ,Pump Cavity Progressive از دســته پمپه‌ای جابه‌جایــی مثبت positive pump displacement اســت که برای انتقال انواع سیالات غلیظ و ویســکوز در دو نوع افقی و عمودی ساخته می‌شود.

رهپویان اندیشه توسعه ایرانیان

شــرکت مهندســی راتـــا مســتقر در شــهرک علمی و تحقیقاتــی اصفهان از ســال ۱۳۹۲ با تکیــه بر دانش فنــی و مهارت‌های حرفه‌ای پرســنل با بهره‌گیری از شیوه نوین مدیریت دانش در کنار تجارب شرکت توانسته است در راستای توسعه صنعتی و اقتصادی کشور با ارائه خدمات و محصولات تخصصی در فضای رقابتی بازار حرکت کند.

محصول ارائه شده در پاویون: کوپلینگ‌های هیدرولیکی

در کوپلینگ‌های هیدرولیکی برخلاف انواع دیگر کوپلینگ‌ها، انتقال قدرت با انتقال ورتیسیته ناشی از سرعت سیال عامل انجام می‌شود و اتصال مکانیکی بین محرک و متحرک وجود ندارد. این امر مزیت‌های مختلفی را باعث می‌شود کــه از آن جملــه می‌تــوان به جلوگیری از صدمه دیدن محرک، جلوگیری از اعمال شــوک و ضربات ناگهانی به متحرک اشاره کرد.

فناوران زیست کره

این شرکت پیشــرو در ارائه سیســتم تصفیه پســاب صنعتی به روش ZLD با زیرســاخت‌های آزمایشــگاهی، تحقیقاتی و ماشین‌سازی و با پرسنلی متخصص، صفر تا صد سیستم‌های نوین تصفیه پساب را به صورت EPC با کلیه خدمات و گارانتی اجرا می‌کند و صدور محصول به کشورهای اروپایی را در کارنامه خود دارد.

محصول ارائه شده در پاویون: سیستم‌های نوین تصفیه پسـاب‌های صنعتــی به روش ZLD

سیستم‌های تصفیه پساب به روش ZLD، پساب صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را تصفیه و تبدیل به آب مصرفی می‌کند. این روش علاوه بر استانداردسازی، هیچ یک از معایب روش‌های سنتی و رایج تصفیه پساب را ندارد.

فن‌آوری برتر ابزار دقیق

این شرکت با هدف رفع نیازهای الکترونیکی صنایع و بومی‌ســازی ادوات در راســتای خودکفایــی ملی در زمینه‌های برق، الکترونیک و اتوماسیون صنعتی از سال ۱۳۹۱ شروع به فعالیت کرده و در راستای رفع نیازهای فناورانه صنایع با تکیه بر دانش فنی به روز و تجربیات گذشته در حال خدمت‌رسانی است.

محصول ارائه شده در پاویون: کارت‌های کنترلی شیر برقی بیفی و پوزیشـنر زیمنس

شیر برقی‌های بیفی ایتالیا دارای ۵ کارت اصلی بوده که شامل کارت پاور، کارت o/i، کارت CPU، انکودر و اسپیدمیتر اســت. این کارت‌ها توســط این شــرکت به صورت کامل مهندسی معکوس و بازطراحی شده و هرکدام از کارت‌ها با تمامی کارت‌های اورجینال کاملا سازگار بوده و قابل تعویض است.

فناوران الماس مانا

این شــرکت مهندســی با مأموریت طراحی و تولید منســوجات تخصصی و ساخت و بومیسازی البسه محافظ در سال ۱۳۹۵ تأســیس شــد.

محصول ارائه شده در پاویون: لباس محافظ واتر جت

دســتگاه‌های واتــر جــت فشــار بالا می‌تواننــد بــر روی بدن کاربــر بریدگــی و جراحت ایجــاد کند کــه بعدها موجب عفونت‌های پوســتی می‌شــود. لباس واتر جت با وزن بســیار پایین و راحتی پوشــش، ایمنی بالایی برای کاربر در برابــر برش آب، پاشــش مواد شــیمیایی و اســیدهای رقیق و ذرات ایجــاد می‌کند. پارچه به‌کار رفتــه در این لباس دارای یک ســاختار ســه لایه از الیاف‌های تناسیتی و غشا است که همزمان با ایجاد استحکام بالا، انعطاف‌پذیر و ضدتعریق است.

کیان تک ماشین‌های دوار پارس

این شرکت با استفاده از کادری مجــرب و امکانــات روز موردنیــاز، قادر بــه ارائه خدمــات در خصوص توربین‌هــای گازی اســت. تعمیــرات اساســی توربیــن گاز، تأمیــن و ســاخت قطعــات یدکی توربین گاز، نوسازی و بهسازی بسته توربین، خدمات مهندسی و خدمات میدانی مهندسی از جمله فعالیت‌های این شرکت است.

محصول ارائه شده در پاویون: عیب‌یابی و تعمیرات توربین‌های گازی

اورهال، عیب‌یابی، تعمیرات اساسی و بازسازی توربین گازی ۱۳۰۴THM-MAN، اورهال، عیب‌یابی، تعمیرات اساسی و بازسازی توربین گازی ۷۰TAURUS_SOLAR

هوای فشرده محقق ایرانیان

این شرکت بــا برند تجاری میــکاس کمپرســور دارای بیش از ۵۰ ســال تجربه حضــور در زمینه طراحی، ساخت، تولید ماشین‌آلات، قطعات، تجهیزات کمپرسور هوای فشرده و مولد گازهای صنعتی فعال است.

محصول ارائه شده در پاویون: اکسیژن‌ساز

ژنراتور اکسیژن میکاس کمپرسور، اکسیژن با خلوص بالا ارائه کرده و به صورتی طراحی شده است که با صرفه‌جویی در مصرف اکسیژن در مقادیر زیاد، هزینه‌های جاری را کاهش می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha