۱۸ آذر ۱۴۰۲، ۸:۵۴
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 85316145
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمریکا حق حرف‌زدن را از وزیرخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گرفت

تهران- ایرنا- دولت آمریکا از سخنرانی «ریاض المالکی» وزیرخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین و عضو گروه تماس سازمان همکاری‌های اسلامی و اتحادیه عرب در واشنگتن جلوگیری کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از «العربی۲۱»، اعضای گروه تماس سازمان همکاری های اسلامی و اتحادیه عرب یک نشست خبری در هتل «فورسیزن» واشنگتن برگزار کردندامادر این نشست آمریکا به «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اجازه صحت نداد.

هنگامی که یکی از خبرنگاران در این نشست خبری سوالی را از ریاض المالکی پرسید، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی اعلام کرد که المالکی نمی تواند پاسخ دهد، زیرا دولت آمریکا محدودیت هایی برای وی گذاشته و او نمی تواند با رسانه ها صحبت کند.

این اقدام دولت آمریکا با واکنش کاربران فضای مجازی رو به رو شد و آن را نقض پروتکل های سیاسی و روابط دیپلماتیک میان کشورها دانستند.

«احمد الشلفی» یکی از کاربران شبکه اجتماعی ایکس نوشت: آیا این منطقی است؟ دولت آمریکا از صحبت کردن ریاض المالکی عضو گروه تماس سازمان همکاری های اسلامی و اتحادیه عرب در واشنگتن جلوگیری کرده و اعضای این گروه یک نشست مطبوعاتی در هتل فروسیزن برگزار کرده اند.

«حسام الهمادی» خبرنگار تونسی نیز نوشت: این اوج اهانت به این هیات است. یعنی رفتید که به شما اهانت شود. اگر دولت های شما موضعی قاطع در پیش می گرفتند، همه درها به روی شما باز بود و آمریکایی جرات نمی کردند به یکی از شما اهانت کنند.

«یاسر ابوهلاله» روزنامه نگار اردنی هم نوشت: اوج بی شرمی و دشمنی است. مگر المالکی چه می خواست بگوید؟ او در رام الله زیر سایه سلاح اشغالگران صحبت می کند، ولی حق ندارد در یک سازمان بین المللی سخن بگوید؟ حتی چگوارا در این سازمان سخنرانی کرده است!.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha