سی‌ان‌ان: آمریکا در حال بررسی تدابیر حفاظتی برای کشتی‌های تجاری در دریای سرخ است

نیویورک – ایرنا- شبکه خبری سی ان ان آمریکا به نقل از مقامات نظامی این کشور اعلام کرد در میان وقوع حملات موشکی اخیر انصارالله یمن ، نیروی دریایی آمریکا در حال بررسی تقویت حفاظت از کشتی های تجاری در اطراف یک مسیر مهم کشتیرانی دریای سرخ است.

به گزارش ایرنا، این رسانه آمریکایی روز پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد: آمریکا در مورد تمهیدات افزایش امنیت در منطقه با اعضای گروه ضربت ترکیبی متشکل از ۳۹ کشور که وظیفه حفاظت از کشتی‌های تجاری در دریای سرخ را بر عهده دارد، گفتگو کرده است.

بر اساس این گزارش، مقامات آمریکایی گفته‌اند که گفتگو ها بر روی احتمال همراهی کشتی‌های فعال در دریای سرخ و از طریق تنگه باب المندب به خلیج عدن متمرکز شده است.

نایب رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز دوشنبه در جمع اعضای شورای آتلانتیک در واشنگتن گفته است که هفت عضو این نیرو پیشنهاد کمک داده اند. مقامات آمریکا از بیان اینکه کدام کشورها پیشقدم شده اند، خودداری کرده اند.

سی ان ان گفت: بحث در مورد تقویت گروه ضربت ترکیبی منعکس کننده نگرانی فزاینده در منطقه نسبت به مداخله انصارالله مورد حمایت ایران در این مسیر مهم است که روزانه میلیون ها لیتر نفت از آن می گذرد.

نیروهای دریایی یمن پیشتر هشدار داده بود که عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی را تا زمانی که تجاوزات آن به غزه و جنایاتش علیه ملت فلسطین متوقف شود، ادامه خواهند داد.

نیروهای مسلح یمن اعلام کرده اند در پاسخ به اقدام نظامی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه هر کشتی اسرائیلی را که در دسترس باشد، هدف قرار خواهند داد.

همچنین پایگاه‌های نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق و سوریه از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهرماه) هدف حملات پهپادی، راکتی و موشکی قرار گرفته اند. گروههای مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا از جمله در عراق و سوریه و نیز نیروهای یمنی به دنبال اقدام رژیم اسرائیل در تلافی عملیات طوفان الاقصی و بمباران نوار غزه و حمایت واشنگتن از این حملات، به ایالات متحده هشدار داده اند که پایگاه‌های آمریکا در منطقه را مورد هدف قرار خواهند داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha