ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ۱۳ هزار کیلومتر دریانوردی به بندرعباس رسید

بندرعباس - ایرنا - ناوگروه رزمی۹۳ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به سرفرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران پس از ۱۳ هزار کیلومتر دریانوردی و ۱۰۲ روز اجرای ماموریت تامین امنیت تردد کشتی‌های نفتکش و تجاری کشورمان در دریای سرخ و خلیج عدن، امروز پنجشنبه به بندرعباس بازگشت. 

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش در جمع خانواده کارکنان این ناوگروه، ماموریت ناوگروه های نیروی دریایی راهبردی ارتش در آبهای آزاد و بین المللی را لبیک به فرمان فرماندهی معظم کل قوا و نشان ولایت مداری کارکنان این نیروی راهبردی دانست و افزود: از سال ۱۳۸۸ که فرمانده معظم کل قوا، فرمان حضور در آبهای دوردست رابه نیروی دریایی ارتش صادر فرمودند، ناوشکن‌ها و ناوهای نیروی دریایی ارتش به‌طور دائمی در محور مواصلاتی خلیج عدن و دریای سرخ حضور یافتند.

امیر دریادار بابک بلوچ بیان کرد: این حضور، امنیت خطوط مواصلاتی کشتیرانی برای کشتی‌های تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها را به همراه داشته است.

وی اظهار کرد: اقتدار نظامی ما که با تکیه بر دانش و تجهیزات بومی حاصل شده، نماد شعار ماست که راه ما راه امام حسین(ع) است و همین برای کشورهای همسایه پیام‌آور صلح و دوستی و برای بدخواهان ملت ایران موجب رعب و وحشت خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: راهبرد ما، اجرای فرامین فرماندهی معظم کل قوا است و نمایش توان و اقتدار ما در آبهای بین‌المللی که همراه با انتقال پیام صلح و دوستی برای همه کشورها و حمایت قاطع از مظلومان عالم است، نماد دیپلماسی فعال دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha