بایدن خواستار تامین هزینه‌ جنگ‌های اسرائیل و اوکراین از کنگره شد

 نیویورک – ایرنا- جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور خواست  برای تامین  میلیاردها دلار کمک برای اوکراین، اسرائیل و منطقه هند و اقیانوسیه اقدام کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «این کمک ها نباید به تعویق افتد. کنگره باید قبل از تعطیلات آخر سال، بودجه تکمیلی را برای اوکراین تصویب کند. صادقانه بگویم، جای تعجب است که ما به این نقطه رسیده ایم.»

بایدن با انتقاد از جمهوری خواهان گفت: «جمهوری خواهان در کنگره مایلند یک هدیه بزرگ به پوتین بدهند و رهبری جهانی آمریکا را کنار بگذارند.»

او جمهوری خواهان را متهم کرد «با سیاست های مرزی افراطی و حزبی خود، بودجه اوکراین را گروگان نگه داشته اند» و از آنان خواست با ارائه کمک‌های نظامی جدید به اوکراین موافقت کنند و هشدار داد که پیروزی روسیه بر اوکراین، مسکو را در موقعیت حمله به متحدان ناتو قرار می‌دهد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «اگر پوتین اوکراین را بگیرد، به این کشور بسنده نخواهد کرد.» بایدن پیش‌بینی کرد پوتین به یک متحد ناتو حمله خواهد کرد و گفت: «ما نیروهای آمریکایی را خواهیم داشت که با نیروهای روسیه می‌جنگند.»

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: «ما نمی توانیم اجازه دهیم پوتین پیروز شود.» وی همچنین تصریح کرد کرد: تامین امنیت مرزهای ما نه "افراطی" و نه "حزبی" است.

به گزارش ایرنا، جنگ اوکراین که در ۵ اسفند ۱۴۰۰ با نادیده گرفتن دغدغه‌های امنیتی مسکو از سوی غرب به سرکردگی آمریکا آغاز شد، طرف‌های غربی با حمایت‌های هنگفت مالی و نظامی مسیر هرگونه دیپلماسی برای خاتمه دادن آتش این جنگ را مسدود کردند، اکنون کشورهای غربی و آمریکا به دلیل کمک به اوکراین با بحران‌های مالی و خالی‌شدن زرادخانه‌های نظامی خود مواجه شده اند.

نمایندگان کنگره آمریکا در حال بحث بر سر تصویب بسته هزینه تکمیلی ۱۰۰ میلیارد دلاری که شامل کمک‌ها به اوکراین و اسرائیل و مسائل مرزی هستند و جمهوریخواهان هرگونه درخواست برای کمک به اوکراین را منوط به اصلاح سیاست‌های امور مهاجرتی و مرزی کشور دانسته‌اند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز گفته است که تامین این بودجه، بویژه بودجه عمومی دولت اوکراین «کاملا ضروری» است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha