اعلام فهرست جدید دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت علوم

تهران- ایرنا- اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان فهرست جدید سطح‌بندی دانشگاه‌های خارج از کشور را برای افرادی که از سپتامبر ۲۰۲۴ شروع به تحصیل می‌کنند، منتشر کرد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان، فهرست جدید سطح‌بندی دانشگاه‌های خارج از کشور برای ادامه تحصیل در سپتامبر۲۰۲۴ «صرفا رشته‌هایی که در حیطه وظایف وزارت علوم است» را منتشر کرد.

بر اساس اعلام این اداره کل، دانشگاه‌های ۱۴۷ کشور به‌روزرسانی شده‌اند؛ در مجموع تعداد ۲۲۹۰ دانشگاه اعتبارسنجی شدند که از این تعداد ۴۴۶ دانشگاه در گروه الف (ممتاز)، ۸۳۳ دانشگاه در گروه ب (خوب) و ۱۰۱۱ دانشگاه در گروه ج (متوسط) در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل بارگذاری شده است.


متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌توانند از تاریخ اول تیر ۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۰۶/۲۲ صرفا در دانشگاه‌های گروه الف (ممتاز) و گروه ب (خوب) قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل، ثبت نام رسمی کنند.

مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آن‌ها پس از تاریخ یادشده باشد، صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha