دادستان: هزار و ۲۲۱ مجرم حرفه‌ای و سابقه‌دار در کرمانشاه شناسنامه‌دار شدند
عکس آرشیوی است

کرمانشاه ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از شناسنامه‌دار شدن هزار و ۲۲۱ مجرم حرفه‌ای و سابقه‌دار کرمانشاه به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر آنها خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادستانی کرمانشاه؛ «حمیدرضا کریمی» روز چهارشنبه با اشاره به لزوم کنترل و نظارت بیشتر بر مجرمین حرفه ای و سابقه دار، اظهار کرد: در این راستا از یکی دو سال قبل طرح شناسایی و ثبت اطلاعات مجرمین حرفه ای و سابقه دار در کشور و به تبع در استان کرمانشاه آغاز شد.

وی افزود: به این منظور تاکنون هزار و ۲۲۱ مجرم حرفه ای و سابقه دار در استان کرمانشاه شناسایی و مشخصات آنها در سامانه کنترل محرمین حرفه ای ثبت شده است.

به گفته این مسوول، برای ۹۳۰ نفر از مجرمین حرفه ای و سابقه دار استان هم با تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع پرونده شخصیت تدوین شده است.

دادستان کرمانشاه هدف از اجرای این طرح را کاهش تکرار جرم، ایجاد آرامش و امنیت برای مردم عنوان کرد و گفت: طبق این طرح، مجرمان جرائم مهم و مخل امنیت و آسایش مردم شناسنامه دار شده و به طور مداوم مورد رصد و پایش قرار می گیرند.

کریمی در خصوص جرائمی که مشمول این طرح هستند هم گفت: حدود ۲۰ عنوان مجرمانه شامل قتل، نزاع دسته جمعی، آدم ربایی، جعل و کلاهبرداری هستند که جزو جرائم خطرناک به شمار می آیند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha