۱۵ آذر ۱۴۰۲، ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 85313707
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

شهردار ایوان به مراجع قضایی فراخوانده شد

۱۵ آذر ۱۴۰۲، ۱۲:۰۰
کد خبر: 85313707
شهردار ایوان به مراجع قضایی فراخوانده شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: شهردار ایوان به علت عدم مدیریت پسماند در سایت زباله این شهر به مراجع قضایی فراخوانده شد.

«علیرضا محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: یک مکان به منظور دفن زباله از سال ۸۰ به وسعت ۶ هکتار برای این شهرستان جانمایی شد که در همان سال حفر ترانشه و محصورسازی این سایت به شهرداری وقت، ابلاغ و تاکید شد.

وی افزود: از آن زمان تاکنون با وجود صدور اخطارهای مکرر، شهرداری ایوان، از محصورسازی و حفر ترانشه در این سایت خودداری کرده است و در جلسه کارگروه مدیریت پسماند ایوان با ریاست فرماندار این شهرستان در سال ۱۴۰۱ نیز آخرین اخطارها به شهرداری ایوان ابلاغ شد.

محمدی ادامه داد: اما هربار شهرداری ایوان با اعلام عدم وجود اعتبارات لازم، از انجام حفر ترانشه و محصورسازی سایت دفن زباله امتناع کرده است.

وی یادآور شد: در سال جاری شهرداری ایوان در جلسات کارگروه های مدیریت پسماند و مخاطرات زیست محیطی مکلف به ایجاد ترانشه و محصورسازی محل دفن زباله شد اما باتوجه به امتناع مجدد شهرداری ایوان از این اقدام با بیان نبود اعتبارات، پرونده این تخلف به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام خاطرنشان کرد: عدم پایبندی و توجه شهرداری ایوان به اخطارهای مکرر در خصوص حفر ترانشه و محصورسازی سایت، باعث ایجاد آلودگی های زیست محیطی در این منطقه شده است که تکلیف آن از طریق مراجع مرتبط قضایی مشخص خواهد شد.

شهرستان ایوان در شمال استان ایلام با استان کرمانشاه همسایه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha