۱۳ آذر ۱۴۰۲، ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 5369
کد خبر: 85311608
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استفاده از بمب‌های ۲۰۰۰ پوندی علیه غزه/ خطر بیمارستان المعمدانی را تهدید می‌کند + فیلم

تهران-ایرنا- دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه بعد از ظهر امروز اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از بمب‌های ۲۰۰۰ پوندی علیه غزه استفاده کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از صوت‌القدس، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه در بیانیه ای اعلام کرد: رژیم صهیونیستی نسل‌کشی خود در نوار غزه را گسترش داده است و از بمب‌هایی استفاده می کند که وزن هر کدام به ۲۰۰۰ رطل(واحد اندازه‌گیری) می‌رسد و مردم در تمامی سطوح با فاجعه انسانی واقعی رو به رو هستند.

این دفتر همچنین تاکید کرد که خودروهای نظامی صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی نزدیک شده‌اند.

همچنین برخی منابع خبری اعلام کردند که رژیم صهیونیستی اطراف بیمارستان شهدا الاقصی در دیرالبلح غزه را هدف قرار داده است.

صهیونیست ها همچنین ساختمان «قصرالعدل» در شهر الزهرا غزه را منفجر کردند.

همچنین منابع خبری اعلام کردند که در جریان بمباران منزل خانواده الشرافی در منطقه القصاصیب واقع در شمال غزه تعدادی شهید و مجروح شدند.

در همین حال، سخنگوی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل "یونیسف" نیز امروز با اشاره به وضعیت بحرانی نوار غزه تاکید کرد که حملات وحشیانه در جنوب این منطقه کمتر از شمال نیست.

این سخنگو گفت که حملات علیه جنوب غزه از نظر وحشیگری کم‌تر از شمال غزه نیست و اوضاع مادران و کودکان در آن منطقه بحرانی‌تر شده است.

وی تاکید کرد: ما باید باور داشته باشیم که می‌توانم بخشی از توقف جنگ علیه کودکان باشیم و سکوت همدستی است.

همچنین منابع خبری اعلام کردند که در جریان بمباران منزل خانواده الشرافی در منطقه القصاصیب واقع در شمال غزه تعدادی شهید و مجروح شدند.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه و هدف قرار دادن مردم بی دفاع این منطقه کرده است که در اثر آن تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ فلسطینی شهید و بیش از ۴۰ هزار نفر دیگر هم زخمی شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha