انهدام ۱۰ خودروی زرهی وتانک رژیم اسرائیل در غزه/ حمله به یک یگان ویژه صهیونیست ها

تهران - ایرنا - رزمندگان مقاومت فلسطین امروز (یکشنبه) دست کم ۱۰ خودروی زرهی و تانک ارتش رژیم صهیونیستی را در نوار غزه هدف قرار دادند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شهاب، گردان های عزالدین القسام اعلام کرد که ۵ خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را با بمب و راکت های «الیاسین۱۰۵» در شرق دیرالبلح در غزه هدف قرار داده است.

این گردان‌ها افزودند: ۳ دستگاه از این خودروها به طور کامل منهدم شد و دو دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی نیز با راکت های الیاسین ۱۰۵ در شهر بیت لاهیا هدف قرار گرفتند.
مبارزان القسام همچنین یک یگان ویژه ارتش رژیم صهیونیستی را که در داخل یک خانه در شهر بیت حانون سنگر گرفته بودند، با گلوله ضد استحکامات "TBG" هدف قرار داده و سپس با نظامیان این یگان درگیر شده و شماری از آنها را کشتند.

سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد که سه دستگاه خودروی نظامی و یک دستگاه بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی را در منطقه بیت حانون و منطقه التوام در شمال غربی شهر غزه را با راکت های "تاندوم " هدف قرار داده و به اطراف موضع نظامی "مارس" این رژیم با خمپاره های سنگین حمله کرده است.

پیش از این نیز نیروهای جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین در پاسخ به جنایات‌های رژیم صهیونیستی، پایگاه نظامی «صوفا» را با خمپاره هدف قرار داده بودند.

در پی پاسخ موشکی و خمپاره ای گردان های القسام و سرایا القدس به حملات نیروهای رژیم صهیونیستی ، آژیرهای خطر در شهرک های صهیونیست نشین کیسوویم، رعیم، مفتاحیم، ماجین، نیر عوز و سیدیروت به صدا درآمدند.

محل تجمع نظامیان صهیونیست در خان یونس و دیرالبلح نیز با خمپاره از سوی گردان های القسام هدف قرار گرفتند. این گردان ها همچنین از هدف قرار دادن یک تانک رژیم صهیونیستی در غرب منطقه جبالیا با راکت الیاسین ۱۰۵ خبر داد.

به گزارش ایرنا، با اتمام آتش بس موقت، ارتش اسرائیل حملاتش به غزه را از سرگرفته تا همچنان در جستجوی یک امتیاز واقعی و دستاوردی عینی باشد تا جنگ ۲۰۲۳ غزه یک پایان تلخ برایش رقم نزند اما سیلی واقعیت این بار شاید سنگین تر به صورت نتانیاهو و اسرائیل بخورد.

درک این موضوع که رژیم صهیونیستی و به خصوص کابینه راست افراطی حاکم بر سرزمین های اشغالی شکست اولیه را با برداشتن گام های اشتباه بعدی و سنگین تر کردن ابعاد آن بپذیرند، تقریبا در ساختارهای سیاسی- نظامی صهیونیستی یافت نمی شود.

نتانیاهو تلاش دارد تا بگوید این مسیر را تا انتها و به بهای اینکه همه بازنده باشند، ادامه می دهد اما واقعیات میدانی کمترین حساسیتی به سیگنال های وی نشان نمی دهد. نخست وزیر صهیونیست ها در باتلاقی فرو رفته که نه می تواند به عقب برگردد و نه توان پیشروی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha