۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۲۰
کد خبر: 85310287
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

چین: افزایش ۱۶ درصدی متان استحصال شده از معادن زغالسنگ

تهران-ایرنا- خبرگزاری دولتی چین اعلام کرد که تولید گاز متان استحصال شده از معادن زغالسنگ در استان شانشی ۱۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، با آغاز فصل سرما در شهرهای شمالی چین، تولید متان استحصال شده از معادن زغالسنگ در استان شانشی، ۱۶ درصد افزایش یافته است. این استان حدود یک سوم ذخایر متان زغالسنگ چین را در خود جای داده است.

گسترش استفاده از زغال سنگ در شهرهای شمالی چین به تشدید آلودگی های هوای در شهرهای بزرگ منجر شده است. مقامات این کشور برای کاهش آلودگی هوا، گاز متان را جایگزین زغالسنگ کرده اند.

این رسانه چینی تاکید کرد متان زغال سنگ، می‌تواند انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش داده و در عین حال کمبود گاز را جبران کند.

مساله گرما و استفاده از دستگاه های حرارتی در چین از اولویت های مدیریت سوخت در چین محسوب می‌شود. برای کاستن از مصرف انرژی ساختمان ها به صورت کلی تحت مدیریت واحد قرار دارند و کمتر امکان دارد مردم به دلخواه بتوانند وسایل حرارتی اختصاصی مانند بخاری گازی و پکیج را مورد استفاده قرار دهند مگر اینکه از وسایل برقی خریداری شده استفاده کنند که هزینه سنگینی برای آنها خواهد داشت.

منازل استان های شمالی چین از سیستم متمرکز گرمایشی محلات استفاده می کنند به این شکل که هر محله یک منبع بزرگ برای آب گرم دارد و آب گرم که با ذغال سنگ گرم می شود از این منبع بزرگ به صورت لوله کشی به منازل انتقال داده می شود.

سیستم های گرمایشی منازل از ۲۴ آبان به مدت ۴ ماه با دمای ۲۵ درجه سانتیگراد برای روزها و ۱۸ درجه برای شب ها، فعال می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha