یارانه به مادران باردار و دارای کودک شیرخوار و ارتقای امنیت غذایی، با هدف محرومیت‌زدایی

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح‌های «ارتقای امنیت غذایی» و «یسنا» با هدف محرومیت‌زدایی و افزایش امنیت غذایی در دولت سیزدهم انجام شد.

به گزارش ایرنا، «صولت مرتضوی» با انتشار پُستی در شبکه اجتماعی ایرانی افزود: ایجاد زیرساخت کالابرگ الکترونیکی (شبکه ملی اعتبار) اقدام فناورانه‌ای مهم به گستره بیش از ۱۹۰ هزار فروشگاه در سراسر کشور و بسترسازی برای اجرای دیگر طرح‌های حمایتی دولت، با هدف محرومیت‌زدایی و افزایش امنیت غذایی بود که به فضل الهی در روزهای اخیر اجرای ۲ مورد از آن‌ها آغاز شد.

وی ادامه‌داد: در طرح «ارتقای امنیت غذایی» کودکان زیر پنج سال، به بیش از ۱۲۷ هزار خانوار شناسایی شده توسط وزارت بهداشت که نمودارهای رشد کودکان آنان طبق استاندارد نیست، ماهانه ۶۰۰ هزار یا یک میلیون تومان اعتبار برای خرید اقلام سبد غذایی مشخص تعلق می‌گیرد.

مرتضوی ادامه‌داد: در طرح «یسنا» نیز در گام نخست آن به مادران باردار یا دارای کودک شیرخوار زیر ۲ سال در دهک یک درآمدی، در هشت استان کمتر برخوردار در مدت ۶ ماه، بسته غذایی، بهداشتی و پوشاک رایگان به ارزش مجموعاً ۴ میلیون تومان ارائه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، طرح ملی «یسنا» با اتکا به آستان قدس رضوی و بنیاد کرامت رضوی و با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و وزارت تعاون، برای حمایت از ۲۷ هزار ‌و ۵۰۰ مادر باردار یا دارای کودک شیرخوار دهک یک درآمدی، روز پنجم آذر آغاز شد.

همچنین در طرح امنیت غذایی برای کودکان که با همکاری وزارت بهداشت و تعاون اجرا می‌شود، به ازای هر کودک دارای اختلال در رشد، ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان اعتبار بیشتر برای خرید اقلام غذایی در مبلغ کالابرگ الکترونیکی‌شان لحاظ می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha