امام جمعه شاهرود: برنامه‌های فرهنگی بر اساس نقشه راه تاثیرگذار می‎شود

شاهرود - ایرنا - امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شاهرود به تهیه پیش‌نویس نقشه مهندسی فرهنگی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی بر اساس نقشه راه تاثیر بیشتری در جامعه دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شاهرود افزود: برنامه‌های فرهنگی بسیار خوبی در هر دستگاه اجرایی و نهادهای این شهرستان در مناسبت‌های ملی و مذهبی اجرا می‌شو د که باید براساس نقشه راه فرهنگی تعیین شده به صورت هماهنگ، منسجم و تعامل درون و برون سازمانی محقق گردد.

وی با بیان اینکه تصویب و نظارت بر اجرای این نقشه راه با شورای فرهنگ عمومی است، ابراز کرد: تدوین این نقشه فرهنگی با چشم اندازی پنج تا ۱۰ ساله در دستور کار این شورا قرار دارد.

حجت الاسلام امینی از اقدام‌های مدیریت شهری در تهیه پیش نویس نقشه فرهنگی این شهرستان قدردانی کرد و گفت: با تشکیل کارگروه‌ها در شورای فرهنگ عمومی نواقص براساس شرایط روز شهرستان برطرف شود.

امام جمعه شاهرود: برنامه‌های فرهنگی بر اساس نقشه راه تاثیرگذار می‎شود

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه باید از ظرفیت مردم، نهادها و سمن‌ها در اجرای نقشه فرهنگی استفاده شود، ابراز کرد: مردم در اجرای بیشتر برنامه‌های فرهنگی و مذهبی از جمله در ماه های محرم و صفر نسبت به حاکمیت پیشتاز هستند.

وی به مناسبت‌های ۱۶ و ۲۷ آذر روز دانشجو و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: برنامه‌های فرهنگی مناسبی در دانشگاه‌های شاهرود برای این دو روز تدارک دیده شده است.

حجت الاسلام امینی با اشاره به قرار گرفتن بین ۲ دهه فاطمیه(س) گفت: آثار فرهنگی بسیار خوبی به واسطه فرهنگ عزاداری در جامعه ایجاد شده است.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه بخشی از مشکلات کشور در فاطمیه‌ها برطرف می‌شود، اشاره کرد و افزود: در دوران پس از کرونا تاکنون آیین‌های مذهبی بسیار خوبی در شهر و روستاهای شهرستان برگزار شد که تاثیرات آن در جامعه مشهود است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شاهرود تصریح کرد: در برگزاری آیین‌های عزاداری دهه‌های فاطمیه‌(س) نباید مردم را به زحمت انداخت و وصل کردن ۲ دهه به هم شایسته نیست، چرا که مردم در برگزاری آیین‌های شاد از جمله عروسی جوانان در محدودیت قرار می‌گیرند.

حجت الاسلام امینی با بیان اینکه روز ۱۶ آذرماه آیین استقبال از پنج شهید گمنام استان با محوریت شاهرود برگزار می‌شود، اظهار کرد: پیکر یک شهید گمنام روز ۲۱ آذرماه در روستای شهیدپرور میقان خاکسپاری می‌شود.

مردم شهیدپرور شاهرود در نهضت امام خمینی (ره)، دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت(ع) بیش از یک هزار و ۱۰۰ شهید تقدیم کردند.

شهرستان شاهرود با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha