۷ آذر ۱۴۰۲، ۲۱:۲۷
کد خبرنگار: 5418
کد خبر: 85306079
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

روسیه: سوریه در آستانه ورود به درگیری در خاورمیانه  است

تهران-ایرنا- واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل، در نشست شورای امنیت با موضوع وضعیت این کشور گفت: سوریه در آستانه ورود به درگیری گسترده در خاورمیانه است.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا از "تاس", وی گفت: وضعیت در سوریه با تشدید درگیری فلسطین و اسرائیل بشدت حساس است. این کشور مانند تعدادی از همسایگان خود در منطقه، به معنای واقعی کلمه در آستانه ورود به یک رویارویی گسترده در منطقه است. "

نبنزیا افزود که روسیه از احیای کمیته قانون اساسی "به عنوان بخشی از پیشبرد روند سیاسی تحت رهبری سوریه که با کمک سازمان ملل انجام می‌شود" حمایت می‌کند.

به گزارش ایرنا, معاون نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت: اثرات تحولات غم انگیز فلسطین اشغالی و اسرائیل همچنان در داخل سوریه احساس می‌شود.

خانم نجات رشدی معاون نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز سه شنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت درباره وضعیت خاورمیانه افزود: ما به نیاز مداوم و فوری برای کاهش تنش در سوریه و در سراسر منطقه داریم. ما عمیقا نگران احتمال تشدید بالقوه تنش‌ها در سوریه هستیم.

وی تصریح کرد: گزارش‌های تقریباً روزانه از حملات به نیروهای آمریکایی در شمال شرق سوریه ادامه دارد که عمدتاً گروه موسوم به مقاومت اسلامی در عراق مسئولیت آن را برعهده گرفته است و آمریکا مدعی است ایران از گروه‌های پشت این حملات حمایت می‌کند. واشنگتن دو دور دیگر حملات تلافی‌جویانه به تأسیساتی در سوریه انجام داده است که ادعا می‌کند توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و گروه‌های مورد حمایت ایران استفاده شده است و ایران ادعای وابستگی این گروه‌ها به خود را رد می‌کند.

پایگاه‌های نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق و سوریه از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهرماه) هدف حملات پهپادی، راکتی و موشکی قرار گرفته‌اند. مقاومت اسلامی عراق به دنبال اقدام رژیم اسرائیل در تلافی عملیات طوفان الاقصی و بمباران

نوار غزه و حمایت واشنگتن از این حملات، به ایالات متحده هشدار داده بود که پایگاه‌های آمریکا در منطقه را مورد هدف قرار خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha