عرضه ۱۱۵ هزار تن گوجه فرنگی به بازار، به‌زودی/ قیمت‌ها متعادل می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور سبزی و گیاهان جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق برآوردها، حدود ۱۱۵هزارتن محصول گوجه فرنگی به تدریج طی آذرماه به بازار عرضه خواهد شد که قیمت این محصول را متعادل خواهد کرد.

«حسین اصغری» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره کاهش عرضه گوجه‌فرنگی در بازار، افزود: تولید سبزی و صیفی در کشور به صورت چهارفصل و مستمر ادامه دارد؛ اما محصولاتی مثل سیب زمینی و پیاز قابلیت ذخیره سازی مناسبی دارند و تولید تابستان تا اوایل پاییز در انبارها نگهداری و به تدریج به بازار مصرف عرضه می‌شود که همین امر موجب رضایتمندی مصرف کنندگان از قیمت این محصولات در بازار شده است.

مدیرکل دفتر امور سبزی و گیاهان جالیزی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: محصول گوجه‌فرنگی امکان شرایط انبارداری ندارد؛ البته در میزان محدودی در استان خوزستان ذخیره سازی شده که مقدار آن به اندازه‌ای نیست که بتواند نیاز بازار را تامین کند.

وی تصریح کرد: بنابراین در فصل پاییز ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار برنامه کشت گوجه فرنگی را در استان‌های جنوبی کشور انجام می‌شود که از این میزان حدود ۲۱۵ هزار تن محصول گوجه فرنگی تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

اصغری گفت: براساس برآوردهای انجام شده ۱۱۵ هزارتن گوجه فرنگی در آذرماه به بازار عرضه می‌شود.

مدیرکل دفتر امور سبزی و گیاهان جالیزی وزارت جهاد کشاورزی افزود: در چند روز گذشته به دلیل بارش‌ها در مناطق جنوبی کشور و عدم امکان تردد در مزارع قابلیت برداشت محصول نداشتیم؛ بنابراین بازار با کمبود عرضه گوجه فرنگی روبرو شد.

وی تاکید کرد: با بهبود شرایط اقلیمی و امکان بارگیری محصول به طور مجدد گوجه فرنگی در بازار عرضه شده و امیدواریم در چند روز آینده با ادامه شرایط جوی مساعد حجم زیادی گوجه فرنگی به بازار عرضه شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha