حمایت ستاد توسعه علوم شناختی از طرح‌های حوزه علوم اجتماعی شناختی - محاسباتی

تهران - ایرنا - ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به منظور کمک به توسعه ملی پایدار در فراخوانی از طرح های حوزه علوم اجتماعی شناختی - محاسباتی حمایت می‌کند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در بیست و یکمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی و مطالعاتی خود (نیمه دوم سال ۱۴۰۲) از طرح های حوزه‌ علوم اجتماعی شناختی – محاسباتی حمایت می‌کند.

در این فراخوان، موضوعاتی از جمله فرهنگ، تاب آوری اجتماعی، رسانه و متقاعدسازی، باورها و ارزش ها، مدل های فرهنگی و فرهنگ‌سنجی شناختی، تصمیم گیری و ترجیحات اقتصادی مورد توجه قرار دارد.

این فراخوان چهارمین اقدام ستاد به منظور کمک به توسعه ملی پایدار همه جانبه به مدد علوم و فناوری های شناختی درحوزه علوم اجتماعی شناختی – محاسباتی است.

مخاطب این فراخوان، مراکز و گروه های دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان فعال در زمینه جمع‌آوری یا تحلیل داده‌های دیجیتال برای مشارکت در ایجاد زیرساخت‌های نرم، توسعه فناوری و تجاری سازی خدمات و تولید محصولات علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برای ارائه ایده ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی است که به مدد آن بتوانند به درک بهتری از مسائل اجتماعی، اقتصادی، و فرهنگی دست یابند.

محققان و علاقمندان حوزه علوم و فناوری های شناختی می‌توانند فرم ثبت درخواست را دریافت و در بازه زمانی ۱۰ آذر تا ۱۰ دی ماه از طریق کارتابل کاربری خود در وب سایت این ستاد به نشانی www.cogc.ir بارگذاری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha