تاکید اهالی غرب مازندران بر حل معضل اشتغال جوانان منطقه

نوشهر- ایرنا- انشعابات چهارگانه، تغییرکاربری ، اشتغال و محیطی زیست بیشترین درخواست متقاضیان دیدار مردمی با مدیران کل نهادهای اجرایی در دفتر غرب استانداری مازندران اعلام شد و اظهارامیدواری کردند این چالش های منطقه با تدابیر دولت مردمی برطرف شود.

به گزارش ایرنا، دفتر استانداری غرب مازندران هفتگی با حضور شماری از مسوولان استانی به منظور رسیدگی به درخواست‌های مردم این خطه از استان و حل مشکلات آنان پذیرای جمع زیادی از روستاییان و شهروندان در این منطقه است که از آغاز فعالیت این دفتر تا امروز به درخواست افزون بر ۱۰ هزار نفر پاسخ داده شده است.

امروز سه شنبه هفت مدیرکل استانی از جمله مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری حوالی ساعت هشت صبح در دفتر غرب استانداری مازندران در نوشهر حضور یافتند و تا ساعت ۱۴ به درخواست ۱۱۱ نفر از متقاضیان پاسخ دادند.

مهم‌ترین موضوعات متقاضیان دیدار مردمی مدیران کل در دفتر غرب استانداری مازندران به ترتیب مهم ترین موضوعات متقاضیان انشعابات آب و برق و گاز، تغییرکاربری و الحاق به بافت، تسهیلات بانکی ، مشکلات ایثارگران و بنیاد شهید، عدم آنتن دهی شبکه مخابرات، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، معضلات محیط زیست،محوز گردشگری، اشتغال و طرح هادی بوده است.

رسیدگی به درخواست ۱۱۱ نفر

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری از پاسخگویی به درخواست ۱۱۱ متقاضی در چهل و چهارمین ملاقات مردمی مدیران کل در دفتر غرب استانداری این استان خبر داد.

علی اصغر احمدی روز سه شنبه در حاشیه ملاقات مردمی غرب استانداری مازندران در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مهم ترین موضوعات متقاضیان به ترتیب انشعابات آب و برق و گاز، تغییرکاربری و الحاق به بافت، تسهیلات بانکی ، مشکلات ایثارگران و بنیاد شهید، عدم آنتن دهی شبکه مخابرات، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، معضلات محیط زیست ،
محوز گردشگری، اشتغال و طرح هادی بوده است.

تاکید اهالی غرب مازندران بر حل معضل اشتغال جوانان منطقه

وی به حضور هفت مدیرکل نهادهای اجرایی در ملاقات مردمی امروز دفتر غرب استانداری اشاره کرد و گفت: این مدیران در ملاقات مردمی امروز به درخواست های مردمی پاسخ داده اند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران ادامه داد: موضوعاتی که مردم غرب مازندران در دیدارهای امروز مطالبه می کنند از لحاظ اجرایی و شرح وظیفه با مدیران کلی به این دفتر می آیند همخوانی دارد و اوضاع دارد بهتر پیش می رود.

به گفته وی از آغاز فعالیت دفتر غرب استانداری مازندران تا امروز افزون بر پنج هزار درخواست مردمی در سامانه سامد استانداری مازندران متخص این دفتر ثبت شده است.

تاکید اهالی غرب مازندران بر حل معضل اشتغال جوانان منطقه

از زمان راه اندازی این دفتر، استاندار مازندران طبق گزارش‌های موجود، مدت پنج بار در این دفتر حضور پیدا کرد و از نزدیک با ریز مشکلات مردم آشنا شد و پای درد و دل آنها نشست و دستورات لازم برای رسیدگی به حل مشکلات مردم غرب مازندران صادر کرد.

دفتر نمایندگی استانداری مازندران در اول دی ماه سال گذشته با پیگیری استاندار، با هدف دسترسی آسان مردم غرب استان به مدیران ارشد مرکزنشین در نوشهر راه اندازی شده است.

خطرات جاده‌ای، طولانی شدن رسیدگی به در خواست‌های اداری و دسترسی نداشتن آسان به مدیران استانی از دغدغه‌ها و رویاهای دست نیافتنی مردم غرب مازندران بود که با شکل گیری دولت جهادی سیزدهم و استقرار این دفتر گامی مؤثر برای جلوگیری از تمرکز زدایی و توزیع عادلانه خدمات در این خطه غربی مازندران برداشته شد.

طبق آمار مسؤول دفتر استانداری غرب مازندران از زمان راه اندازی این دفتر تاکنون افزون بر۱۰ هزار نفر از مردم خطه غربی استان پس از مراجعه به دفتر و ارائه درخواست‌هایشان به مدیران استانی پاسخ دریافت کردند.

غرب مازندران ۲۱ شهر، هزار و ۱۵۰ روستا و هفت شهرستان و افزون بر یک میلیون فر جمعیت دارد.

نور. نوشهر، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن و رامسر در غرب مازندران واقع شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha