تسلط عوامل اجرایی به قانون رمز سلامت انتخابات است

تبریز - ایرنا - معاون آموزش و دبیر کمیته آموزش ستاد انتخابات وزارت کشور تسلط عوامل اجرایی به قانون را مهمترین مطالبه ستاد انتخابات دانست و آن را رمز موفقیت و سلامت انتخابات برشمرد و گفت: در این رابطه مباحث آموزشی باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، « علیرضا براتی » روز دوشنبه در دوره آموزشی بخشداران استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان و کردستان در تبریز افزود: رویکرد وزارت کشور در انتخابات آینده بر اساس منویات مقام رهبری تعیین و در آن بر رقابتی بودن و سلامت انتخابات تاکید شده است.

وی ادامه داد: همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید نهایت دقت نظر را درباره رعایت مفاد قانونی داشته باشند تا در حین برگزاری انتخابات دچار مشکل نشویم.

براتی با بیان اینکه انتخابات آینده طبق قانون جدید اجرا میشود، خواستار مطالعه دقیق این قانون توسط بخشداران شد.

وی اظهار کرد: هدف اصلی و محوری دولت در برگزاری انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مشارکت بالا است‌.

براتی اعلام کرد: تاکنون ۱۲۰ هزار نفر ساعت آموزش تخصیص برای کارکنان وزارت کشور و ۷۰ هزار نفرساعت نیز برای مربیان استانی و اعضای ستادهای انتخابات استان ها برگزار شده است.

وی آموزش تربیت مدرس را یکی از مهمترین اقدامات کمیته آموزش ستاد انتخابات بیان و اظهار کرد: در این رابطه تاکنون تعداد ۲ گروه از معاونان سیاسی فرمانداران آموزش دیده اند و ۲ دوره آموزشی دیگر هم قبل از انتخابات برگزار می شود.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه سالجاری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha