۵ آذر ۱۴۰۲، ۷:۴۷
کد خبر: 85302843
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پیشنهاد مسکو به آنکارا برای همکاری در زمینه نیروگاه‌های هسته‌ای

تهران- ایرنا- الکساندر نواک معاون نخست‌وزیر روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا ۲۴ اعلام کرد که در جریان نشست کمیسیون بین دولتی همکاری‌های تجاری و اقتصادی مسکو و آنکارا، پیشنهاد همکاری در زمینه نیروگاه‌های هسته‌ای کم ظرفیت را به اطلاع طرف ترکیه‌ای رسانده است.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، معاون نخست وزیر روسیه، افزود: ما در نشست کمیسیون بین دولتی همکاری‌های تجاری و اقتصادی مسکو و آنکارا اعلام کردیم که مسکو آماده همکاری با آنکارا در زمینه احداث و توسعه نیروگاه‌های هسته‌ی کم ظرفیت است.

نواک در این مصاحبه همچنین با بیان اینکه در حال حاضر مذاکراتی برای توافق بر سر نقشه راه مشارکت روسیه در هاب گاز ترکیه بین مقامات دو کشور در جریان است، گفت که ممکن است به زودی توافقات مشخصی در این زمینه حاصل شود.

وی افزود: هیات ترکیه‌ای قصد دارد برای بررسی تحولات گازپروم به سن پترزبورگ بیاید و من مطمئن هستم که پس از نشست کمیسیون بین دولتی همکاری‌های تجاری و اقتصادی روسیه و ترکیه، توافقاتی برای اجرای عملی این پروژه در آینده نزدیک حاصل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در اکتبر ۲۰۲۲ پیشنهاد ایجاد یک قطب (هاب) گازی در ترکیه را مطرح کرد. هدف از طرح این پیشنهاد آن بود که انتقال گاز روسیه به جای خط لوله نورد استریم، از طریق ترکیه انجام شود.

ترکیه از این طرح استقبال و روند زمینه‌سازی قانونی برای ایجاد این هاب را آغاز کرد. قرار است مرکز مبادله گازی این هاب در تراکیه در شمال غرب ترکیه ایجاد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha