مقاومت مردم غزه فروپاشی رژیم صهیونیستی را به باوری جهانی تبدیل کرد

مشهد- ایرنا- جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فروپاشی رژیم صهیونیستی همواره آرمان رهبر معظم انقلاب و نظام اسلامی بوده، اما طوفان الاقصی و مقاومت مردم غزه این موضوع را به یک باور جهانی تبدیل کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار مهدی سیاری شامگاه پنجشنبه در همایش" نقش بسیج در امنیت کشور و پیشگیری از فتنه ها" افزود: تاپیش از عملیات رزمندگان غزه، شاید مردم فلسطین نیز به فروپاشی و شکست رژیم صهیونیستی باور نداشتند اما الان این باور برای مردم فلسطین و کشورهای منطقه بوجود آمده و حتی کشورهای اروپایی و غربی نیز به این باور رسیده اند که رژیم صهیونیستی رفتنی است.

وی گفت: نیروهای حماس با دست خالی در برابر سامانه های پیچیده اطلاعاتی و راداری توانستند در عملیات طوقان الاقصی حمله خود علیه اسرائیل را پیش ببرند و امروز آمریکا و اسرییل شکست راهبردی خورده اند و با بمباران غیرنظامیان نمی توانند این شکست را جبران کنند.

سردار سیاری مقاومت مردم غزه را مهمتر از اقدام علیه اسرائیل دانست و گفت: رژیم صهیونیستی برای جداکردن شمال نوار غزه برنامه ریزی کرده بود اما نه مردم حاضر شدند خانه های خود را ترک کنند و نه کشورهای عربی با وجود رایزنی های کشورهای غربی، حاضر به پذیرش مسوولیت مدیریت نیمه شمالی غزه شدند، لذا راهبرد رژیم در این خصوص شکست خورد.

سیاری افزود: مقاومت مردم فلسطین و غزه موجب شد یک عقبه جهانی بزرگ علیه اسرائیل و استکبار شکل بگیرد، راهپیمایی های بزرگ در کشورهای مختلف جهان موید این حمایت جهانی از فلسطین است.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین گفت: هدف دشمن طی چهار دهه گذشته براندازی نظام بوده و در این مدت هدفش تغییر نکرده، آنچه تغییر کرده استراتژی و شیوه و روش آن بوده است.
سیاری اظهار کرد: بسیج نیز در این مدت توطئه های دشمن را خنثی کرده و در مقابله با جریان منافقین، ۹۰ درصد موارد با نقش آفرینی بسیج انجام شده است.

وی یادآور شد: چنانچه ۴۰ سال قبل در همین مشهد منافقین راهپیمایی های بزرگی راه می انداختند و وارد فاز نظامی شده بودند و خانه های تیمی راه انداختند، همین تشکیلات منافقین گاهی با اطلاع رسانی نیروهای بسیجی دانش آموز شناسایی می شد.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: توطئه های دشمن تا سال ۱۴۰۱ تداوم یافت و کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه و رژیم صهیونیستی پارسال جنگ ترکیبی را راه انداختند.
سیاری ادامه داد: آنها معتقد بودند ۲ ساحت مردم سالاری و کارآمدی نظام در سال‌های قبل آسیب جدی دیده اما محور قدرت جمهوری اسلامی ساحت دین مداری است.

مقاومت مردم غزه فروپاشی رژیم صهیونیستی را به باوری جهانی تبدیل کرد

دین مداری مولفه قدرت جمهوری اسلامی است
وی افزود: امروز دین مداری یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی است لذا دشمنان پارسال بر موضوع حجاب متمرکز شدند تا بحث ۲ قطبی سازی را از این طریق دنبال کنند، آنها می خواستند حجاب را مرکز ثقل همه اعتراضات قرار دهند تا به عنوان موتور محرک براندازی نظام از آن استفاده کنند.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در همین راستا بر روی نخبگان جامعه به خصوص قشر دانشگاهی تمرکز کردند لذا فعالیت خود را در فتنه پارسال در مهرماه آغاز کردند.

سیاری با تبیین عوامل موفقیت نظام اسلامی در کنترل فتنه ۱۴۰۱ گفت: نخستین عامل موفقیت نقش مدیریت موفق رهبر معظم انقلاب و دومین مورد رشادت های جان برکفان بسیجی بود، دشمنان برنامه داشتند تا در آن فتنه کشته سازی کنند از این رو رهبر انقلاب فرموده بودند بسیج بدون سلاح به میدان برود.

پایمردی مردم عامل شکست فتنه ۱۴۰۱

وی افزود: مردم با وجود مشکلات اقتصادی و نارضایتی معیشتی نقشه دشمن را شناخته و مسایل و اهداف را از هم تفکیک کردند لذا پایمردی مردم سومین عامل شکست فتنه پارسال بود.
جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان برنامه ریزی خوبی در فتنه داشتند و می اندیشند با کوچکترین اعتراض، مردم به خیابان می ریزند اما مردم از این فراخوان ها استقبال نکردند لذا همانطور که رهبری فرمودند محاسبات آنها در خصوص مردم اشتباه بود.

سیاری همچنین چهارمین عامل موفقیت ایران در کنترل فتنه پارسال را امدادهای غیبی و لطف خداوند متعال دانست.

اتخاد موضع تهاجمی مقابل دشمنان در خصوص انتخابات

جانشین فرمانده سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین گفت: باید در برابر برنامه ریزی دشمن درخصوص انتخابات حالت تهاجمی بگیریم و روحیه جهادی داشته باشیم تا هم درست بینیم وهم درست عمل کنیم.
سیاری افزود: راهبرد انتخابات مطابق فرمایش رهبر انقلاب مشارکت بالا، سلامت انتخابات، رقابت و امنیت انتخابات است و راهبردهای دشمن نیز در انتخابات، بی ثبات سازی کشور، تفرقه بین ادیان و اقوام، دوقطبی سازی و القای ناکارآمدی است.

این فرمانده سپاه خبرسازی دروغ را از برنامه های دشمن دانست و گفت: دشمن برروی رسانه ها با دروغ پردازی تمرکز کرده است، آنها می خواهند از تنفر و دروغ سازی در این خصوص به عنوان موتور پیش برنده اعتراضات استفاده کند.
این نشست با حضور نیروهای بسیج و خانواده معظم شهدای امنیت در مسجد المهدی مشهد برگزار شد و علاوه بر اجرای سرودهای آیینی و ذکر مصیبت اهل بیت(ع) از خانواده معزز شهدای امنیت نیز تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha