واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی مسکن پردیس تا ۱۴۰۳ تکمیل و تحویل می‌شود 

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی مسکن پردیس تا پایان ۱۴۰۳ تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود از برنامه آن شرکت برای اراضی بلاتکلیف مانده پردیس برای اجرای مسکن خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «خلیل محبت‌خواه» مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اعلام اینکه ۸۴ هزار و ۱۷۲ واحد مسکن مهر از سال ۱۳۹۰ در شهر جدید پردیس شروع شد که تا ابتدای امسال رقم باقیمانده مسکن مهر به ۳۰ هزار و ۸۲۱ واحد رسید، گفت: در مهرماه سال جاری ۱۰ هزار واحد تکمیل و در مراسمی به متقاضیان تحویل شد و هم‌اکنون واحدهای باقیمانده مسکن مهر به ۱۹ هزار و ۸۲۱ واحد رسیده است.

افتتاح ۷ هزار واحد مسکن مهر پردیس تا ۲ ماه آینده

محبت‌خواه افزود: برای ۷ هزار واحد مسکن مهری که ۸۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند برنامه داریم تا طی دو ماه آینده این واحدها را تکمیل کرده و تحویل متقاضیان بدهیم. همچنین، ۵ هزار واحد مسکن مهر پردیس که در حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال تکمیل و تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی شده است تا ۷ هزار و ۸۲۱ واحدی که برای سال ۱۴۰۳ در پردیس باقی می‌ماند تا پایان همان سال تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

محبت‌خواه تصریح کرد: با توجه به اینکه مردم به تعهدات خود در قبال مسکن مهر عمل کردند منابعی لازم است تا واحدهای باقیمانده مسکن مهر تکمیل شود که در حال برنامه‌ریزی هستیم تا منابع تکمیل این واحدها از سه محل منابع داخلی شرکت عمران شهر پردیس، فروش زمین و منابع شرکت مادر و همچنین صندوق ملی مسکن تامین شود.

وی میزان واحدهای در حال احداث طرح نهضت ملی مسکن را از که از سال ۱۳۹۹ در شهر جدید پردیس آغاز شد معادل ۲۵۰۰ واحد عنوان کرد و افزود: این واحدها در حال حاضر ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که در حال احداث هستند.

محبت‌خواه گفت: برنامه‌ریزی برای تکمیل طرح نهضت ملی مسکن ۱۴۰۳ است و دنبال تامین منابع تکمیل این تعداد واحد مسکونی هستیم.

اراضی بلاتکلیف مانده پردیس برای تولید مسکن استفاده می‌شود

وی در خصوص همکاری صندوق ملی مسکن توضیح داد: برای تکمیل واحدهای مسکونی در دست اجرا در شهر جدید پردیس باید یکسری از تعهدات از سوی شرکت مادر تامین شود تا این پروژه که زندگی مردم به آن وابسته است تکمیل و تحویل شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: پیشنهاد کردیم تا زمین‌هایی که متعلق به شرکت عمران شهر جدید پردیس بوده و واگذار شده و چندین سال است که روی آنها کاری انجام نشده به شرکت عمران شهر جدید بازگردانده شود.

وی تصریح کرد: برخی اراضی واگذار شده در پردیس تغییر کاربری دادند که این تغییر کاربری‌ها طبق ضوابط نبوده است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha