۱ آذر ۱۴۰۲، ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 85299535
T T
۹ نفر

برچسب‌ها

روسیه موشک اتمی جدید در غرب این کشور مستقر کرد

تهران – ایرنا – روسیه موشک جدید اتمی قاره‌پیما موسوم به «یارس» (Yars) را در پایگاه خود در «کوزلسک » واقع در غرب این کشور مستقر کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه های روس، نوشت: موشک بالستیک جدید یارس در «کوزلسک» در استان «کالوگا» واقع در جنوب غربی مسکو مستقر شده است.

بر اساس این گزارش، روسیه که این موشک را سال دو هزار میلادی توسعه داده و ساخته، توانایی حمل چندین کلاهک جنگی اتمی دارد و قادر به نفوذ در سپر دفاعی آمریکا و متحدانش است.

رویترز بدون ارایه جزئیات بیشتر، تنها اشاره کرد که یگان کوزلسک، مکانی که موشک جدید آنجا در یک سیلو (تاسیسات پرتاب موشک که با عناوینی همچون سیلوی موشکی زیرزمینی یا سیلوی هسته‌ای شناخته می‌شود) مستقر شده است، نخستین یگان در نیروهای موشکی راهبردی روسیه است که فرایند ارتقا به موشک های یارس را آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا، موشک اتمی قاره پیمای یارس روسیه حدود ۲۲ متر طول، ۲ متر قطر و ۱۱ هزار کیلومتر بُرد دارد و به ۲ روش سیلو یا به صورت متحرک از سوی خودروهای ویژه قادر به پرتاب است.

لازم به یادآوری است که اواسط شهریور امسال مسکو اعلام کرد که موشک‌های قاره پیما سارمات این کشور با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای که استقرار آنها از پاییز سال گذشته آغاز شده بود، در حالت آماده باش جنگی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha