۱ آذر ۱۴۰۲، ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 85299258
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حدود ۱.۵ میلیون متر مکعب سیلاب وارد سدهای خراسان‌شمالی شد

بجنورد-ایرنا- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: یک میلیون و ۴۴۰ هزار متر مکعب سیلاب از ناحیه بارش باران سامانه بارشی اخیر وارد سدهای استان شد.

وحید واسطه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر شاهد ورود سیلاب به سدهای "شیرین دره" بجنورد، "بیدواز" اسفراین، "غلامان" و "چندیر" در راز و جرگلان، بارزو در شیروان بودیم.

وی تصریح کرد: حجم سیلاب ورودی به سد چندیر راز و جرگلان ۴۷۳ هزار متر مکعب، سد بیداوز در اسفراین ۳۸۶ هزار متر مکعب،‌ سد غلامان راز و جرگلان ۲۵۸ هزار متر مکعب، سد بارزو در شیروان ۱۹۶ هزار متر مکعب و سد شیرین دره در سملقان ۱۲۰ هزار متر مکعب ثبت شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی با بیان اینکه ۱۵ درصد گنجایش سدهای این استان پُر است خاطرنشان کرد: میزان حجم سدهای استان بیش از ۳۴ میلیون متر مکعب آب است.

وی تعداد سدها در دست بهره برداری در استان خراسان شمالی را هشت سد ذکر کرد و گفت: گنجایش مخزن این سدها در مجموع حدود ۲۲۳ میلیون متر مکعب است.

واسطه متوسط میزان بارش باران استان را ۹ میلی متر عنوان کرد و گفت: ۱۹ میلی متر در راز و جرگلان، ۱۸ میلی متر در مانه و سملقان، ۹ میلی متر در بجنورد و شیروان ۱۰ میلی متر بارش باران سامانه اخیر بارشی استان است.

به گزارش ایرنا، یکی از اهداف اصلی ساخت سه سد شیرین دره ( مانه و سملقان) ، بارزو (شیروان) و بیدواز (اسفراین)، تامین آب شرب مورد نیاز شهری و روستایی در استان بوده است.

۴۴ درصد جمعیت یک میلیون نفری این استان در نواحی روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha