نادران در مجلس ماندنی شد

تهران- ایرنا- نمایندگان در جلسه غیرعلنی امروز - ۳۰ آبان - مجلس شورای اسلامی با تقاضای استعفای الیاس نادران نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در جلسه روز سه‌شنبه (۳۰ آبان) مجلس شورای اسلامی، بررسی تقاضای استعفای الیاس نادران به صورت غیرعلنی در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.

محمدباقر قالیباف که ریاست صحن مجلس را بر عهده داشت پس از گذشت حدود یک ساعت و نیم از جلسه غیرعلنی، در این باره توضیح داد: جلسه بررسی تقاضای استعفای آقای نادران به صورت غیرعلنی برگزار شد و وی به مدت ۳۰ دقیقه مطالب خود را بیان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آقای نادران در این جلسه نقاط قوت، ضعف و اشکالات مجلس را تشریح کرد. همچنین پنج نفر از نمایندگان به عنوان مخالف استعفا صحبت کردند و در نهایت بیش از ۹۰ درصد نمایندگان مجلس با استعفای وی مخالفت کردند.

وی خاطرنشان کرد: خوشحالیم که در خدمت این برادر عزیز هستیم که به رای مجلس احترام گذاشت و بدون شک ایشان از چهره‌های علمی و با تجربه در حوزه اقتصاد هستند و امید است بیش از این هم در خدمت ایشان باشیم.

به گزارش ایرنا، موضوع تقاضای استعفای نادران به جلسه علنی ۲۱ آبان مجلس برمی‌گردد که به نشانه اعتراض به عملکرد هیات رئیسه مجلس، مقابل جایگاه هیات رئیسه تحصن کرد و روی زمین نشست و درخواست استعفا را مطرح کرد.

وی بعد از تصویب کلیات و جزئیات طرح اصلاح بند (۱) ماده ۸۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مربوط، لحظاتی در جایگاه خبرنگاران حضور پیدا کرد و انتقاد خود را از شیوه رسیدگی به این طرح و عدم اجازه برای مطرح شدن نظرات مخالفان در کلیات و جزئیات بیان کرد و گفت: بنده برای پیگیری درخواست استعفای خود و در انتقاد به این شیوه اداره جلسه به تحصن می‌نشینم.

در نهایت تقاضای استعفای نادران ۲۲ آبان ماه اعلام وصول شد و امروز نیز در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.

الیاس نادران متولد ۱۳۳۴ است که در دوره‌های هفتم، هشتم، نهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی حضور داشته است.

عضویت در کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات، اقتصادی، کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله سوابق نادران است.

نادران در سال ۱۹۹۶ از دانشگاه کلرمون فران فرانسه در رشته اقتصاد عمومی دکتری تخصصی گرفته‌ است و عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران را در کارنامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha