۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری منعقد شد

شهرکرد – ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور به این استان ۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری با هدف توسعه بخش کشاورزی این استان منعقد شده است.

حسین بهرامی روز سه‌شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:با توجه به برپایی نمایشگاه زنجیره ارزش بادام و بازدید رییس‌جمهور از این نمایشگاه، آیت الله رئیسی برضرورت حل و فصل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی و تامین منابع برای تکمیل زنجیره ارزش بادام تاکید کرد.

بهرامی ادامه داد: در دور دوم سفر استانی دولت به چهارمحال و بختیاری مقرر شد تسهیلات لازم برای تکمیل زیرساخت‌های این شهرک‌ها و مجتمع‌ها شامل واحدهای گلخانه‌ای و دامپروری پرداخت شود.

وی یادآور شد: تا کنون ۲ مورد شهرک کشاورزی شامل شهرک کشاورزی بلداجی و مجتمع قارچ جونقان در این استان فعال بود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از جمله دستاوردهای دیگر سفر رییس‌جمهور به استان را تاکید بر ضرورت تکمیل و به سرانجام رساندن طرح‌های تامین و انتقال آب چهارمحال و بختیاری به خصوص در حوضه رودخانه کارون و مناطق کمتر برخوردار عنوان کرد و گفت: به همین منظور هم اعتباراتی در خصوص تکمیل این طرح‌ها در جریان دور دوم سفر در نظر گرفته شد.

بهرامی همچنین کشاورزی دانش‌بنیان و ورود علم و فناوری(تکنولوژی) به این بخش را از دیگر اولویت‌های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: رییس جمهور با حضور در پارک علم و فناوری و نشست با دانش‌بنیان‌ها مورد تاکید قرار داد.

بهرامی توسعه ۲ برابری سطح گلخانه‌ها از ۳۰ به ۸۰ هکتار را از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: توسعه کشاورزی از طریق گسترش سطح گلخانه‌ها از جمله ضرورت‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: همچنین بانک‌ها نیز ملزم به پرداخت تسهیلات برای توسعه سطح گلخانه‌ها در چهارمحال و بختیاری هستند.

بهرامی توسعه مجتمع‌ها و شهرک‌های کشاورزی را از دیگرالزامات تعیین شده برای مجموعه جهاد کشاورزی در جریان دور دوم سفر رییس جمهور به چهارمحال وبختیاری عنوان کرد.

به گفته وی، در سفر دور دوم رییس جمهور به چهارمحال و بختیاری احیا، تداوم و توسعه بخش کشاورزی منوط به سرمایه‌گذاری جدی و کلان در این بخش شده است و در همین ارتباط در حضور رییس‌جمهور تفاهم‌نامه‌ها برای سرمایه‌گذاری در محل کشتارگاه جونقان و دشت زری برای ایجاد گاوداری سه هزار راسی بین استانداری چهارمحال و بختیاری و هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کشور منعقد شده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افرود: در همین ارتباط برای توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کشاورزی تامین گاز و برق مجتمع‌ها، شهرک‌ها و واحدهای تولیدی ضروری است و مقرر شد اعتباراتی در این خصوص تخصیص داده شود.

به گزارش ایرنا، دومین سفر رییس‌جمهور و تعدادی از اعضای هیات دولت روز پنجشنبه ۲۵ آبان‌ماه به استان چهارمحال و بختیاری انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha