امنیت زیرساخت‌های گازی در برابر تهدیدات ارتقا یافته است

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران اعلام کرد پروژه‌های این شرکت همچون تکمیل رینگ شرقی شبکه گاز کشور، ارتقای تجهیزات اندازه‌گیری ایستگاه بازرگان و بهره‌گیری از سیستم کنترل ایرانی در تاسیسات، سبب ارتقای چشمگیر امنیت زیرساخت‌های گازی در مقابل تهدیدات می‌شود. 

به گزارش ایرنا از شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، رضا نوشادی در نشست کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران این شرکت که با حضور عبدالرحمن کشوری، معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور و علی‌اصغر حق‌بین مدیرکل پدافند غیرعامل مدیریت بحران وزارت نفت برگزار شد، گفت: همه پروژه‌های ما یک وجه پدافند غیرعامل دارند که این اتفاق خوبی است.

او با بیان اینکه تکمیل رینگ شرقی شبکه گاز کشور و اجرای پروژه ارتقای تجهیزات اندازه‌گیری ایستگاه بازرگان از تهدیدات احتمالی جلوگیری می‌کنند، یادآور شد: در ایستگاه بازرگان این تهدید می‌توانست از طریق ورود به سامانه، بر روی کارکرد پالایشگاه‌ها و کل شبکه گاز تاثیر بگذارد که با موفقیت این پروژه، از سامانه گاز کشور محافظت شد.

حذف تهدیدات بیرونی با استفاده از سیستم کنترل داخلی

نوشادی بهره‌گیری از سامانه کنترل داخلی را یکی از اقدام‌های نوآورانه موفق در خنثی‌سازی تهدیدات بیرونی معرفی کرد و افزود: ما با داخلی‌سازی سامانه کنترل در ایستگاه‌های تقویت فشار گاز، عملاً تهدیدات بیرونی در حوزه نظارتی، امنیتی و حراستی را حذف کردیم. در حال حاضر سه ایستگاه با سامانه کنترل داخلی کار می‌کنند و این به معنای حذف کامل تهدیدات بیرونی است. همچنین پالایشگاه گاز ایلام اولین مجموعه پالایشی صنعت گاز است که در آن از سیستم کنترل داخلی بهره‌گیری شده تا تهدیدات بیرونی به صفر برسد.

ارائه و معرفی فعالیت‌ها موجب اعتلای نام شرکت می‌شود

او با اشاره به جلسه پدافند غیرعامل که پیشتر به میزبانی شرکت ملی گاز برگزار شد، گفت: در جلسه پدافند غیرعامل که دو هفته پیش برگزار شد و شرکت ملی گاز میزبان آن بود، گزارشی از پیشرفت بخش دریایی «پروژه احداث خط لوله گاز بندرعباس – لافت –گورزین» از سرزمین اصلی به جزیره قشم به روش اچ.دی.دی را معرفی کردم که با بازخوردهای خوبی مواجه شد. ارائه فعالیت‌ها موجب اعتلای نام مجموعه می‌شود و بر قابل اتکا بودن شرکت به‌عنوان یک اهرم و وزنه مهم در سطح شرکت ملی گاز و وزارت نفت صحه می گذارد از این رو باید این امر را ادامه دهیم تا زحمات شما عزیزان به خوبی منعکس شود.

عاملان نفوذ امروز خیلی نرم در زندگی ما رسوخ می‌کنند

نوشادی در ادامه با ارجاع به انتشار گزارشی درباره شیوه‌های نفوذ آمریکا، افزود: به‌تازگی گزارشی به زبان انگلیسی منتشرشده، که استراتژی نفوذ آمریکا را بیان می‌کند. این گزارش یکی از روش‌های نفوذ و تخریب کشورهای هدف را تعدد کمیته‌ها و بزرگ شدن نظامات تصمیم‌گیری و بروکراسی‌های طولانی می‌داند به نحوی که اندیشکده‌های آمریکایی‌ به عوامل و جاسوسانشان گفته بودند که شما تا می‌توانید طولانی شدن روندها را تحت لوای عناوین پرطمطراق تشویق کنید.

من همواره با فربه‌شدن دیوانسالاری، با زیاد و پیچیده شدن بروکراسی مخالف بودم و این مسائل را نمی‌پسندم و این شاید به روحیات من برمی‌گردد؛ ولی بعد از خواندن این گزارش حیرت کردم که ۳ دهه قبل کشور امریکا یک سند رسمی در میان جاسوسان و عوامل نفوذی‌اش توزیع می‌کند و می‌گوید که مباحث فرسایشی مانند کارشناسی و بررسی‌های زمانبر و خسته‌کننده را تشویق کنید و کار را به‌عقب بیندازید.

او با اشاره به روش‌های نرم عوامل نفوذ گفت: در خصوص مقابله علیه ایران حتماً دشمنان نباید با ابزار جنگ، پهپاد و نیروی نظامی وارد شوند، بلکه به‌صورت خیلی نرم در زندگی ما رسوخ می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha