۲۷ آبان ۱۴۰۲، ۱۴:۳۸
کد خبر: 85294912
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۸۳ بیمار کرونایی در فارس بستری هستند

۲۷ آبان ۱۴۰۲، ۱۴:۳۸
کد خبر: 85294912
۲۸۳ بیمار کرونایی در فارس بستری هستند

شیراز-ایرنا-در حال حاضر ۲۸۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه بیست و هفتم آبان ۱۴۰۲، اعلام کرد.

براین اساس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۲ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۲۰

تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۵ هزار و ۹۴۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۰۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است .

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۰۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۲۸۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

همچنین مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۲۱۴ نفر است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۹۶۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۵ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۱ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۶ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۵ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۳ دز یادآور واکسن بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha