ساخت ۲۸ فیلم و سریال با موضوع ایثار و شهادت

اصفهان- ایرنا- رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ساخت ۲۸ فیلم و سریال با رویکرد ایثار و شهادت خبر در یک سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شامگاه چهارشنبه در پانزدهمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اصفهان در استانداری اصفهان افزود: رهبر معظم انقلاب همواره بر ضرورت حفظ نام و یاد شهدا در جامعه بصورت زبانی و عملی تاکید دارند.

وی با اشاره به نامگذاری روز ۲۵ آبان به عنوان روز فرهنگ و ایثار اصفهان ادامه داد: این نامگذاری انتظارات از این استان را بالاتر برده و نشان از توجه مردم اصفهان به زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: گلزار شهدا باید میعادگاه عاشقان باشد و به کانون فرهنگی و دینی تبدیل شود.
وی اضافه کرد:گلزار شهدا باید همانند حرم امامزادگان مورد توجه قرار گیرد و بعنوان علم تربیت الگوی دینی برای نسل های آینده باقی ماند.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به تاثیر فیلم و سریال در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: سال گذشته ۲۸ فیلم و سریال در این زمینه ساخته شد.
وی با بیان اینکه هر کدام از شهدا ظرفیت جریان سازی جدی در جامعه را دارند خاطرنشان کرد: فیلم هایی که در زمینه ایثار و شهادت ساخته می شود باید با کیفیت و اثرگذار باشند و حقایق شهدا بطور دقیق بازگو کنند.
وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید مشکلی از نظر آمبولانس ندارد اضافه کرد: در زمان حاضر ۲۶ آمبولانس در اختیار این مجموعه قرار دارد و در سال جاری نیز ۱۰۰ دستگاه دیگر خریداری خواهیم کرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مجوز استخدام ۲۷ هزار فرزند شهید و جانبازان بالای ۷۰ درصد استان اصفهان گرفته شده تا یک ماه آینده همه آنها استخدام خواهند شد.
وی بیان کرد: هیچ محدودیتی برای استخدام این افراد وجود ندارد و تامین اعتبار لازم در این زمینه انجام شده است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: تبدیل وضعیت استخدامی پنج هزار نفر از مجموع ۸۷۲۹ نفر از فرزندان شهید، جانباز و آزاده استان اصفهان انجام شده و تبدیل وضعیت ۳۷۲۹ نفر تا کنون انجام نشده است.
وی بیان کرد: سال گذشته ۷۰۲۶ نفر بیکار در خانواده ایثارگران استان اصفهان وجود داشت که در سال جاری به ۶۸۶۰ نفر کاهش یافته است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سال های گذشته با مشکل جدی در زمینه مسکن خانواده شهدا مواجه بودیم اما در دو سال گذشته این مسئله در شهرستان های استان اصفهان برطرف شده اما همچنان در کلانشهر اصفهان وجود دارد.
به گفته وی، هشت هزار مسکن ویژه خانواده شهدا در اصفهان نیاز است که باید بصورت یکجا این مشکل برطرف شود.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: ۲۰۰ گلزار شهدا در اصفهان نیازمند مرمت است و از مجموع ۱۰۳۹ گلزار شهدای این استان تا کنون ۹۴۴ گلزار شهدا ساماندهی شده است.
وی در زمینه اعزام خانواده شهدای اصفهان به عتبات عالیات گفت: یک هزار نفر سهمیه اعزام به این استان اختصاص داده شده که تا کنون اعزامی انجام نشده است.

استاندار اصفهان نیز در این جلسه گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این استان با هم افزایی حول موضوع برگزاری کنگره بزرگداشت شهدا در حال انجام است.

سیدرضا مرتضوی افزود: استان بر روی کنگره بزرگداشت شهدا متمرکز شده و اقشار مختلف در حوزه های مختلف با نگاه مردمی سازی در این زمینه فعالیت دارند.

وی ادامه داد: کنگره بزرگداشت شهدا بعنوان یک فرآیند و نه یک برنامه و رویداد خاص تعریف شده است.
مرتضوی ابراز امیدواری کرد که در آینده شرایط بسیار مناسبتری را در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رفع مسائل و مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران استان داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha