وزیران دفاع «آسه‌آن» آتش بس‌فوری در غزه را خواستار شدند

تهران- ایرنا- وزیران دفاع «آسه‌آن» در آغاز هفدهمین نشست دو روزه این سازمان که از امروز در جاکارتا برگزار می‌شود، آتش بس‌فوری در غزه و راه‌حلی برای بحران درازمدت میانمار را خواستار شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از رویترز، وزیران دفاع کشورهای عضو سازمان اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) که در اجلاس دو روزه به میزبانی اندونزی شرکت کردند به بررسی بحران ها از میانمار تا خاورمیانه پرداختند.

پرابووو سوبیانتو وزیر دفاع اندونزی گفت ما به عنوان بزرگترین کشور با جمعیت مسلمانان در جهان از شرایط دهشتناک غزه و بویژه شرایط انسانی ناگوار متاثر و غمگینیم.

وی در اظهارات ابتدایی شروع این جلسه تاکید کرد: موضع اندونزی مشخص و قاطع است. ما توقف فوری خصومت ها و جنگ و راه اندازی کریدورهای کمک های بشردوستانه به غزه را خواستاریم.

از سوی دیگر جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی که این هفته برای شرکت در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه به سانفرانسیکو سفر کرده است در دیدار با جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا بر پایان دادن به جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه پافشاری کرد.

وزیر دفاع اندونزی به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا همچنین همتایان خود را ترغیب کرد تا بر اقدامی ملموس و عینی برای راه حلی صلح آمیز در میانمار که از سال ۲۰۲۱ با کودتای ارتش در این کشور وضعیت آشفته ای دارد متمرکز شوند.

این اجلاس در حالی برگزار می شود که مناقشات در خاورمیانه و اوکراین و تنش ها در آب های دریای جنوبی چین رو به افزایش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha