تحقق وعده رئیس جمهور به مناطق محروم؛ ۱۵ روستای بشاگرد به آب پایدار می‌رسند

بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به سفر دور دوم رییس جمهور به استان و اهمیت دولت مردمی به تکمیل پروژه‌های مناطق محروم، پیش‌بینی می‌شود ۱۵ روستای بشاگرد بزودی از این محل تامین آب شوند.

به گزارش ایرنا، عبدالحمید حمزه‌پور روز سه‌شنبه در بازدید از پروژه‌های آبرسانی بشاگرد و نشست مشترک با فرماندار این شهرستان افزود: درحال حاضر ارزش پروژه‌های در دست اقدام بشاگرد، هفت هزار میلیارد ریال است که تکمیل آن‌ها تاثیر به‌سزایی در پایداری آب این شهرستان خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم از پروژه‌های آبرسانی بیان کرد: در دولت فعلی امیدواری مردم به تکمیل پروژه‌های آبرسانی بیشتر شده و با حمایت‌های وزارت نیرو و استاندار هرمزگان شاهد به ثمر نشستن پروژه‌های مهم و اولویت دار آب در استان هرمزگان هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اظهار کرد: تصفیه خانه آب بشاگرد یکی از پروژه‌های مهم و با اهمیت مصوبه سفر اول رئیس جمهور به هرمزگان است که با تکنولوزی‌های روز دنیا با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی به سرعت در حال احداث است.

حمزه پور ابراز کرد: با تکمیل این پروژه، فرایند تصفیه آب در این مجموعه نیز به روش متعارف انجام و نیاز آبی شهر سردشت و ۵۰ روستای مسیر با جمعیتی افزون‌بر۴۰ هزار نفر از طریق این تصفیه خانه تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه سد جگین ظرفیت بزرگ برای تامین آب بشاگرد است، افزود: با هدف تامین نیاز آبی شهرستان بشاگرد، این تصفیه خانه در فاز فعلی ۱۷۴ لیتر بر ثانیه ظرفیت دارد که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، در نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ابراز امیدواری کرد: با تکمیل تصفیه خانه آب بشاگرد، ۱۷۴ لیتر بر ثانیه به ظرفیت این شهرستان اضافه شود.

شهرستان بشاگرد با ۴۵هزار نفر جمعیت در ۳۳۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است و از جمله مناطق کم برخوردار بوده که البته در سال‌های اخیر به‌ویژه در دولت سیزدهم گام‌های خوبی در جهت توسعه و عمران این منطقه بخصوص در حوزه راهسازی و آبرسانی برداشته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha