۳۴۶ جشن تولد ایتام در هرمزگان برگزار شد

بندرعباس - ایرنا - یتیم‌نوازی و اکرام ایتام سنت حسنه و از تاکیدات پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) است که در راستای عمل به  این سیره، حامیان نیکوکار هرمزگانی از ابتدای سالجاری تاکنون برای ۳۴۶ فرزند معنوی خود (ایتام و فرزندان محسنین) جشن تولد برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، توجه به ایتام و نیازمندان از باورهای دینی ما است و سخاوت و دستگیری از این قشر در تمامی دین‌ها و فرهنگ‌ها بویژه دین مبین اسلام امری پسندیده به شمار می‌رود؛ یتیم نوازی مولای متقیان حضرت علی(ع) نیز امروز با اجرای طرح اکرام ایتام و مشارکت مردمی افراد خیر و نیکوکار در جامعه نمود پیدا کرده است.

بیش از ۱۸ هزار و ۵۱۲ نفر از جامعه ۲۱۹ هزار نفری کمیته امداد هرمزگان را ایتام و فرزندان محسنین تشکیل می‌دهند که شامل هشت هزار و ۱۶۹ یتیم نیازمند و ۱۰ هزار و ۳۴۳ فرزند محسنین هستند.

در این راستا کمیته امداد منطقه یک بندرعباس با همت حامیان نیکوکار، برای اهمیت دادن به سالروز تولد کودکان یتیم، در مدت هفت ماهه امسال برای ۳۴۶ نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد جشن تولد برگزار کردند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک بندرعباس گفت: برای هر کدام از فرزندان معنوی حامیان نیکوکار کیک تولد به همراه کادو در شب تولدشان توسط کارشناسان واحد اکرام ایتام منطقه یک بندرعباس در اختیار این خانواده‌ها قرار گرفت.

مسیح الله مرادی روز سه‌شنبه در این راستا افزود: اهمیت دادن به سالروز تولد کودکان یکی از اتفاقات مهمی برای آنان است و در شکل‌گیری شخصیت آن‌ها بویژه شخصیت کودکان برای آینده تاثیر مثبتی در جامعه خواهد داشت.

رییس کمیته امداد منطقه یک بندرعباس با اشاره به اینکه تاثیر معنوی برگزاری و تدارک جشن تولد برای کودکان که موجب تقویت اعتماد به نفس در آن‌ها خواهد شد، اظهار کرد: در حال حاضر یک‌هزار و ۵۰۶ فرزند ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.

حامیان طرح اکرام ایتام در ۶ ماهه امسال بیش از ۵۶۰ میلیارد ریال به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد کمک کردند که نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

درحال حاضر ۳۳ هزار و ۸۵۰ حامی نیکوکار در استان هرمزگان از ۱۸ هزار و ۵۱۲ فرزند معنوی خود حمایت می‌کنند که از این تعداد هشت هزار و ۱۶۹ یتیم نیازمند و ۱۰ هزار و ۳۴۳ فرزند محسنین هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha