برگزاری کنگره بین‌المللی علامه طباطبائی(ره) در قم

تهران- ایرنا- مجمع عالی حکمت اسلامی با همکار انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از نهادهای فرهنگی و اجرایی کشور، چهارشنبه بیست و چهارم آبان ماه مقارن با روز جهانی «فلسفه» و همزمان با چهل و دومین سالگرد ارتحال علامه طباطبائی(ره)، «کنگره بین‌المللی علامه سید محمد حسین طباطبائی(ره)» را در شهر مقدس قم برگزار می‌کند.

به گزارش ایرنا، بنابر اعلام دبیرخانه همایش علامه طباطبائی، این رویداد از ساعت ۸:۳۰ صبح چهارشنبه بیست و چهار آبان ماه با خیرمقدم حمید پارسانیا دبیر علمی همایش آغاز می شود و در ادامه پس از پخش پیام مقام معظم رهبری و فیلم جلسه دیدار دست اندرکاران کنگره با معظم له، آیت الله غلامرضا فیاضی رییس هیأت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی و رییس کنگره، به ایراد سخن خواهد پرداخت.

در ادامه این آئین ملی و بین المللی، آیت الله آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنرانی خواهد کرد.

پخش پیام آیات عظام عبدالله جوادی آملی و جعفر سبحانی نیز از دیگر بخش های این کنگره بین المللی است.

همچنین در این رویداد حجت الاسلام احسان کرمانشاهی استاد حوزه و دانشگاه طی سخنانی به ارائه و معرفی آثار علمی علامه محمد حسین طباطبایی خواهد پرداخت و درپایان این برنامه نیز، محمدرضا مخبر دزفولی رئیس فرهنگستان علوم ایران درباره جایگاه و اهمیت علامه در سپهر فرهنگی و علمی ایران به ایراد سخن خواهد پرداخت.

پنجشنبه بیست و پنج آبان ماه نیز کمیسیون های تخصصی کنگره با عناوین: قرآن و حدیث،حکمت نظری،حکمت عملی، فقه و اصول،کلام و ادیان،اخلاق و عرفان و زن و خانواده از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۴۵ با حضور استادان برجسته حوزه و دانشگاه برگزار می شود.

کنگره بین المللی علامه سید محمد حسین طباطبائی(ره) روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان ماه درمدرسه علمیه امام کاظم(ع)؛ سالن همایش های بین المللی رسول اعظم (ص) واقع در قم، میدان معلم، خیابان معلم شرقی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha