بخشداران در تحقق انتخابات الکترونیکی پیشرو باشند

اصفهان-ایرنا-معاون آموزش و دبیر کمیته آموزش و پژوهش ستاد انتخابات کشور گفت: بخشداران باید به عنوان عناصر مهم کشورداری در تحقق انتخابات الکترونیکی پیشرو باشند.

به گزارش ایرنا؛ علیرضا براتی روز دوشنبه در همایش منطقه ای عوامل اجرایی انتخابات استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن اصفهان افزود: مسوولیت بخشداران در کشورداری بسیار خطیر و کلیدی است، از این رو ضروری است دانش خود را متناسب با پیشرفت های علم و فناوری به روز کنند.

وی با بیان اینکه امسال یک هشتم شعب اخذ رای کشور می تواند الکترونیکی باشد، افزود: تاکنون همه فرایندهای انتخابات امسال الکترونیکی بوده و در این زمینه بخشداران باید پیشرو باشند.

معاون آموزش و دبیر کمیته آموزش و پژوهش ستاد انتخابات کشور افزود: همه بخشداران باید به قوانین انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و آیین نامه هایی که به زودی ابلاغ و به صورت کتابچه در اختیار مجریان قرار می گیرد، اشراف کامل داشته باشند.

وی به اهمیت ارتقای دانش علمی و توانمند سازی همه مدیران، کارکنان ستاد انتخابات، استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها اشاره و بیان کرد: ۸۰ هزار ساعت آموزش تخصصی برای کارکنان و مدیران وزارت کشور و ۴۰ هزار ساعت برای اعضای ستاد انتخابات در استان ها در نیمه نخست امسال برگزار شده است.

براتی افزود: رقابت، مشارکت، امنیت و سلامت به عنوان چهار راهبُرد اساسی برای دست اندرکاران انتخابات از سوی رهبری تعیین شده و همه باید بر این مدار حرکت کنیم.

معاون آموزش و دبیر کمیته آموزش و پژوهش ستاد انتخابات کشور افزود: به همین منظور کمیته آموزش و پژوهش در ستاد انتخابات کشور شکل گرفته و آموزش عوامل اجرایی انتخابات و تربیت مدرس انتخابات را تدوین کرده است.

براتی ادامه داد: این دوره آموزشی برای پنجمین گروه از بخشداران کشور به میزبانی اصفهان اکنون در حال برگزاری است و آموزش به فرمانداران و معاونان سیاسی نیز بزودی آغاز خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری امسال برای نخستین بار در دولت سیزدهم توسط مدیران برگزار می شود، از این رو نیازمند عزم همگانی و آموزش های کاربردی برای برگزاری شایسته و سالم این رویداد سیاسی هستیم.

معاون آموزش مرکز و دبیر کمیته آموزش و پژوهش ستاد انتخابات کشور ادامه داد: بر اساس تکلیف محوله، طرح جامع آموزش انتخابات تدوین و ابلاغ شده و ۱۰ نوع برنامه مختلف در این طرح پیش بینی شده است.

براتی گفت: کلیپ های آموزشی نیز برای مواقعی که اتفاقات پیش بینی نشده در فرایندهای مختلف برگزاری انتخابات پیش می آید تهیه شده است که در اختیار بخشداران و مدیران قرار می گیرد.

وی افزود: آزمون برخط در سامانه جام پس از پایان دوره های آموزشی نیز با هدف تثبیت یادگیری ها برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ اصفهان دوشنبه ۲۱ آبان میزبان دوره آموزشی انتخابات بخشداران استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد است.

بخشداران مستقل سه استان کشور پیش از شروع این دوره یک روزه با حضور در گلستان شهدای اصفهان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

دبیر کمیته آموزش و پژوهش ستاد انتخابات کشور، دبیر ستاد انتخابات کشور، رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور، مشاور مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور و رییس کمیته فناوری اطلاعات هیأت بازرسی انتخابات کشور سخنرانان و مدرسان این همایش هستند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha