۲۰ آبان ۱۴۰۲، ۱۳:۰۲
کد خبر: 85287243
T T
۱۸ نفر

برچسب‌ها

انار افغانستان، در انتظار ورود به بازارهای چین

۲۰ آبان ۱۴۰۲، ۱۳:۰۲
کد خبر: 85287243
انار افغانستان، در انتظار ورود به بازارهای چین

تهران- ایرنا - تاجران افغانستانی معتقدند که با توجه به ممنوع شدن کشت خشخاش در این کشور ، ورود محصولات کشاورزی به چین از جمله انار به توسعه اقتصادی کابل کمک زیادی خواهد کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، برخی از غرفه های کشاورزی افغانستان در نمایشگاه بین المللی واردات چین محصولات خود را از جمله انار را به نمایش گذاشتند.

انار افغانستان، در انتظار ورود به بازارهای چین


انار یکی از بهترین محصولات کشاورزی افغانستان است که در اواخر فصل پاییز در قندهار، کابل و شهر های شمالی این کشور برداشت می شود.

سید محمد کشاورز  که محصولات کشاورزی خود را در نمایشگاه عرضه کرده و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار گرفت ، در این باره می‌گوید: اگر محصولات ما وارد بازار چین شود برای کل مردم این کشور منفعت دارد.

مقامات چین برای نمایندگان خارجی نمایشگاه بین المللی واردات چین، تسهیلات ویژه برای ترخیص کالا برای این نمایشگاه از جمله عدم نیاز قرنطیه محصولات کشاورزی؛ ارائه داد.

برخی از تاجران کشاورزی می گویند انار یکی از سودآورترین محصولات کشاورزی است، که نسبت به انگور، سیب و سایر میوه ها از ارزش اقتصادی بالاتری برخودار است.

انار افغانستان، در انتظار ورود به بازارهای چین


معراج الدین امیری تاجر افغانستانی می گوید : ما می خواهیم شاهد گسترش و توسعه اقتصادی بین پکن و کابل باشیم.

وی با اشاره به اینکه کشت خشخاش سابقه طولانی در این کشور دارد، افزود: کشت و صادرات انار در افغانستان، تغییرات بزرگی را در کشور جنگ زده امروز ایجاد خواهد کرد.

بسیاری از کشاورزان بعد از اجرایی شدن قانون منع کشت خشاش در سال گذشته، به گندم، انار و سایر محصولات روی آورده اند.

امیری خاطرنشان کرد که اگر محصولات کشاورزی از جمله انار از نمایشگاه بین المللی واردات وارد بازار چین شود، با توجه به پتاسیل بازار این کشور، سرتاسر افغانستان انار کشت خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha