نویسندگان نوقلم اردبیلی در همایش منطقه‌ای ادبیات ایثار درخشیدند

اردبیل - ایرنا - معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل اعلام کرد: ۲ نویسنده نو قلم از این استان در همایش منطقه‌ای نویسندگان نو قلم حوزه ایثار، شهادت و دفاع مقدس در استان کرمانشاه حائز رتبه ممتاز شدند.

حسین صادقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: همایش منطقه‌ای نویسندگان نو قلم در استان کرمانشاه با حضور نویسندگان استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی ، زنجان ، ایلام ، کردستان و کرمانشاه از ۱۶ آبان ماه کار خود را شروع کرده بود و پنج نویسنده منتخب از استان اردبیل در آن حضور یافته بودند.

وی افزود: امروز در اختتامیه همایش در بخش داستان، زهرا رستم‌زاده و در بخش دل نوشته معصومه محمدجعفری واحد از استان اردبیل به عنوان نفرات ممتاز معرفی و تجلیل شدند.

وی ادامه داد: نویسندگان نو قلم استان اردبیل طی سه ماه گذشته در کارگاه آموزشی شعر و ادب موزه شهدای اردبیل با تدریس سید سعید اطهر نیاری دوره مقدماتی را سپری کردند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران اردبیل ادامه داد: کارگاه آموزشی شعر و ادب مستقر در موزه شهدای اردبیل از یک دهه قبل فعال است و روز به روز بر شمار شرکت‌کنندگان در آن افزوده می‌شود و تاثیر آموزش‌های علمی و ادبی مربی و مدرس آن در شکوفایی استعدادها و خلق آثار ادبی دلنشین مشهود است.

وی گفت: موضوع آموزش و آثار ادبی این کارگاه فقط مختص به حوزه دفاع مقدس نیست و شعرا و نویسندگان در قالب‌ها و مضمون‌های آزاد و مختلف قلم فرسایی و تمرین می‌کنند و شرایط آموزشی کارگاه، بستر خوبی برای خلاقیت‌های فردی و ادبی ایجاد کرده است و در خصوص ایثار و شهادت نیز آثار با ارزشی خلق می‌شود.

استان اردبیل به داشتن بیش از سه هزار و ۴۰۰ شهید والامقام افتخار می‌کند و امسال کنگره ملی شهدای این استان برگزار شد و شعرا و نویسندگان زیادی در گروه‌ها و انجمن‌های ادبی در مرکز و شهرستان‌های این استان در موضوعات متنوع ادبی و بخصوص ایثار و شهادت فعالیت می‌کنند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در شمال غرب ایران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha