۱۷ آبان ۱۴۰۲، ۲۰:۰۸
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 85285377
T T
۹ نفر

برچسب‌ها

متهم  اصلی آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود دستگیر شد

رشت - ایرنا -فرمانده انتظامی استان گیلان اعلام کرد: متهم اصلی آتش سوزی عمدی در کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود دقایقی قبل توسط پلیس دستگیر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان؛ سردار عزیز الله ملکی عنوان کرد: طی اقدامات پلیسی این فرد در سریعترین زمان ممکن دستگیر شد.

وی افزود: با توجه به تاکیدات استاندار مبنی پیگیری ویژه موضوع آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود؛ اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی شبانه روزی کارآگاهان آگاهی، ماموران پلیس امنیت عمومی و پشتیبانی فنی سربازان گمنام امام زمان (عج) برای کشف حقیقت انجام شد .

وی عنوان کرد: در پی این تلاش ها دقایقی پیش متهم آتش سوزی عمدی کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود حین فرار از استان در شهرستان رودبار دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه متهم در تحقیقات اولیه با توجه به دلایل و مستندات پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف کرد افزود: متهم ۲۸ ساله این جنایت هولناک در اعترافات اولیه خود عنوان کرد که حوالی ساعت ۵ بامداد روز حادثه با بنزینی که از قبل تهیه کرده بود از دیوار پشت کمپ وارد ساختمان شده و اقدام به آتش زدن آن نموده است.

سردار ملکی افزود: متهم در اعترافات خود علت آتش زدن کمپ را اختلافات شخصی با مالک مجموعه اعلام نموده است.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیس در خصوص این پرونده ادامه دارد و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

دادستان مرکز استان گیلان هم با بیان اینکه از دقایق اولیه حادثه حسب تاکیدهای جدی رئیس قوه قضاییه و رئیس کل دادگستری استان در صحنه؛ تحقیقات همه جانبه شبانه روزی در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت، گفت: بر این اساس تحقیقات جامع از مجروحین در بیمارستان توسط بازپرس انجام گرفته و دوربین‌های مدار بسته توسط ضابطین مورد بازبینی دقیق فنی قرار گرفتند.

سید مهدی فلاح میری افزود: پس از انجام تحقیقات گسترده مشخص شد کانون حریق در محلی غیر از مکان قرار گرفتن بخاری بوده است.

وی در ادامه افزود: به لحاظ شعله‌ور شدن آتش، عمدی بودن موضوع متصور شد و متعاقبا با ارجاع موضوع به کارشناس رسمی آتش‌نشانی با بررسی صحنه و رویت فیلم عمدی بودن حادثه تایید شد.

دادستان مرکز استان گیلان با بیان اینکه پس از وصول نظر کارشناس و تحقیقات معموله اقدامات شناسایی هر چه سریع تر انجام شد، تصریح کرد: تحقیقات توسط ضابطین دادگستری به طور مفصل و دقیق طی چند روز  انجام شد.

حوالی ساعت 5:45 دقیقه صبح جمعه در یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود واقع در شرق گیلان دچار آتش سوزی شد که این حریق منجر به فوت 32 نفر و مصدومیت 17 نفر شد که تا کنون یک نفر از مصدومان هم جان باخته و فوتی های حادثه به 33 نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha