تلاش ها برای مبادله اسیران میان مقاومت و رژیم صهیونیستی ادامه دارد

تهران- ایرنا- تلاش ها برای دستیابی به توافق برای مبادله اسیران مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

به گزارش ایرنا از رسانه های صهیونیستی، خانواده اسیران اسرائیلی در نزد حماس، در ادامه تلاش ها به منظور آزادی فرزندان خود، با سفیر قطر و شماری دیگر از مقامات در لندن دیدار کردند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت که پس از ورود «ویلیام برنز» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به دستور بایدن به پرونده اسیران رژیم صهیونیستی، نوعی خوشبینی میان صهیونیست ها در این باره حاکم شده است.

برنز برای پیگیری پرونده اسیران صهیونیست به طور جداگانه با «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و «دیوید بارنیا» رئیس موساد و در تل آویو دیدار و گفت وگو کرد و سپس برای مذاکره با مسئولان قطری به دوحه رفت.

بر این اساس، آمریکایی ها از مقاماتی که با آن ها دیدار و گفت وگو کرده اند، خواستند که این گفت و گوها محرمانه باقی بماند.

برنز ۱۵ آبان نیز با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفت و گو کرده بود.

در همین رابطه «نیویورک تایمز» نیز به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد، رئیس سیا برای مذاکرات درباره تحولات غزه و آزادی اسیران و جلوگیری از گسترش درگیری ها به فلسطین اشغالی سفر کرد.

گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شنبه شب ۱۴ آبان اعلام کرد که از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) تاکنون بیش از ۶۰ اسیر اسرائیلی در غزه در حملات ارتش رژیم صهیونیستی کشته شدند.

این گروه مقاومت همچنین اعلام کرد که هنوز اجساد ۲۳ نفر از اسیران اسرائیلی کشته شده زیر آوار است و به دلیل ادامه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی هرگز نخواهیم توانست آن‌ها را پیدا کنیم.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص پیشتر اعلام کرد که اختلافات و مشکلات زیادی میان مسئولان هیات اسرای صهیونیستی درخصوص ارتباط با مقامات سیاسی و مذاکره برای توافق تبادل اسرا با مقاومت فلسطین بوجود آمده و برخی از این مسئولان از کار خود استعفا داده‌اند.

این رسانه صهیونیستی آورده بود که بسیاری از مسئولان صهیونیست شاغل در هیات اسرا به دلیل اختلاف نظر درخصوص همکاری با نتانیاهو درمورد مساله اسرای صهیونیستی موجود نزد حماس از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی از کار خود استعفا دادند.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع تل آویو آغاز کردند و رژیم صهیونیستی برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha