۱۶ آبان ۱۴۰۲، ۲۰:۵۶
کد خبر: 85284202
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار مرکزی: مصوبات شورای آموزش و پرورش لازم الاجرا است

اراک- ایرنا- استاندار مرکزی گفت: مصوبات شورای آموزش و پرورش در حکم قانون و لازم الاجر است و عدم اجرای آن مستوجب تعقیب است.

به گزارش ایرنا، فرزاد مخلص الائمه عصر سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی، افزود: شرایط خاص آموزشی که در مرکز استان وجود دارد در شهرستان‌ها نیست و البته جامعیت کار در مرکز بیشتر است.

وی بیان کرد: برخی از قوانین شوراهای آموزش و پرورش مربوط به ۳۰ سال گذشته بوده که با وجود تغییر در ساز و کارهای آموزش و پرورش این قوانین نیازمند بازنگری است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: گزارش‌های استانی در خصوص شرح وظایف شوراها مبتنی بر ۲۲ بند در شهرستان‌ها و ۶ بند مربوط به مرکز استان است که برخی از آنها خارج از وظایف ماست.

مخلص الائمه تصریح کرد: عضویت در نشست های شوراها در قانون، بدین شکل است که افراد عضو باید در جلسه حضور داشته و در صورت عدم حضور و شرکت نماینده اعضا در آن، باید به دبیرخانه اطلاع‌رسانی کنند.

وی، ضمن تاکید بر ارتباط با استان‌های موفق در زمینه سوادآموزی و ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات این بخش، ‌ گفت: باید نشستی با حضور رئیس مجمع جهادگران، اداره کل اتباع استانداری و ادارات کل آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی(ره) در دفتر امور اجتماعی استانداری برگزار و نسبت به حل مشکل سوادآموزی در مرکزی چاره‌اندیشی شود.

استاندار مرکزی با بیان طرح ملی جهاد تبیین نیز، گفت: ساز و کار ایجاد قرارگاه استانی جهاد تبیین با محوریت استانداری، سپاه و ۱۱ قرارگاه عملیاتی دانش آموزی، دانشجویی، کارمندی و کارگری و دیگر بسیج اقشار در حال بررسی است.

کم‌کاری مدارس غیرانتفاعی در امور تربیتی

مخلص الائمه گفت: مدارس غیر انتفاعی فعالیت‌های امور تربیتی خود را کم رنگ کرده‌اند و خود را مستقل قلمداد می‌کنند و آموزش و پرورش وظیفه دارد نسبت به اصلاح این شرایط برنامه‌ریزی کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: آموزش و پرورش در موضوع حجاب و عفاف مسوولیت اساسی دارد و باید اشراف کامل نسبت به اجرای این قانون داشته باشد.

آموزش و پرورش جنایت‌های رژیم صهیونیستی را برای دانش‌آموزان تبیین کند

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی نیز با تاکید بر معرفی چهره استکبار توسط آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش از فضای پیش آمده و بمباران مردم بی پناه غزه توسط رژیم صهیونیستی برای پاسخ گویی به شبهات دانش آموزان استفاده و جنایت‌های رژیم صهیونیستی را تبیین کند.

سردار محسن کریمی افزود: سپاه در کنار آموزش و پرورش برای معلمان و دانش آموزان با رویکرد جهاد تبیین برنامه‌های متنوعی ارائه می‌کند.

وی، طرح‌های ولایت، اردوهای راهیان نور، راهیان پیشرفت، شهیدان بهنام محمدی و روح الله عجمیان را از برنامه‌های متنوع در زمینه جهاد تبیین معرفی کرد.

سردار کریمی بیان کرد: معرفی چهره استکبار و مطالبه جهاد تبیین یک موضوع جدی است و ادارات با بکارگیری اساتید در این زمینه ضمن فهرست‌بندی موضوعات به دنبال پاسخ به شبهات کارکنان باشند تا ابهامات برطرف شود.

۴۹ مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان اراک

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اراک نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت هفت ماهه شورای آموزش و پرورش این شهرستان تعداد کل مصوبات این شورا را ۴۹ مورد عنوان کرد و گفت: ۱۰ مصوبه از مجموع این مصوبات عمرانی، هفت مصوبه رفاهی، پنج مصوبه آموزشی، چهار مصوبه فرهنگی و پرورشی و ۲۳ مصوبه نیز اداری و مالی بوده است.

حسین مولوی علت‌های اصلی عدم تحقق مصوبات را نظام‌مند نبودن شورا، نبودن متولی در پیگیری مصوبات، نبودن الزامات اجرایی برای مصوبات، اختلاط وظایف و اعضای شورای شهرستان و استان عنوان کرد.

آموزش ۶ هزار و ۶۰۰ سواد آموز در استان مرکزی

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز اظهار کرد: آموزش ۶ هزار و ۶۰۰ سواد آموز در سال جاری از سوی سازمان نهضت سوادآموزی به استان ابلاغ شده است.

محمد نادری در رابطه با مشکلات اجرای سوادآموزی در استان گفت: کمبود نیروی انسانی، تعدد ابلاغیه‌ها و عدم دسترسی به مشخصات افراد بی‌سواد از جمله چالش‌های این حوزه است

بیش از ۲۲۰ هزار دانش‌آموز استان مرکزی در حدود ۲ هزار مدرسه تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha