تاکید رئیسی و السودانی بر ضرورت امدادرسانی و توقف فوری حملات به غزه

تهران- ایرنا- سران ایران و عراق عملکرد سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی در زمینه عمل به وظیفه خود در حمایت از حقوق ملت فلسطین را شکست خورده دانسته و تاکید کردند: اکنون وظیفه ملت‌های منطقه، مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان است که با همکاری و هماهنگی به کمک مردم فلسطین بشتابند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق صبح امروز دوشنبه پس از برگزاری مراسم استقبال رسمی در مجموعه تاریخی - فرهنگی سعدآباد، به صورت دوجانبه دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار رئیس جمهور اسلامی ایران و نخست وزیر عراق با مرور آخرین تحولات فلسطین، ضمن ابراز نگرانی عمیق از وقوع فاجعه انسانی در غزه، بر ضرورت توقف فوری حملات و برقراری آتش‌بس، رفع محاصره و ارسال کمک‌های امدادی به این منطقه تاکید کردند.

آیت‌الله رئیسی و شیاع السودانی همچنین با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و کودکان، بر مسئولیت نهادهای بین‌المللی و مجامع حقوقی نسبت به این جنایات تاکید و درباره راه‌های ایجاد اجماع جهانی برای توقف جنگ گفت وگو کردند.

دو طرف در این دیدار عملکرد سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی در عمل به وظیفه خود در حمایت از حقوق ملت فلسطین را شکست خورده دانسته و تاکید کردند: اکنون وظیفه ملت‌های منطقه، مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان است که با همکاری و هماهنگی به کمک مردم فلسطین بشتابند.

آیت‌الله رئیسی طی سخنانی در این دیدار، تحولات فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی را تأییدکننده رویکرد جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حقوق ملت فلسطین و مقابله با جنایتکاری‌های رژیم صهیونیستی دانست و افزود: اگر چه آمریکا سعی می‌کند دست صهیونیست‌ها را در قتل‌عام مردم مظلوم غزه باز بگذارد اما تظاهرات جهانی علیه این جنایات نشان داد رویکرد جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید ملت‌ها است.

در این دیدار نخست وزیر عراق نیز گزارشی از رایزنی‌های خود با مقامات مختلف جهان درباره تحولات فلسطین ارائه کرد.

رئیس جمهور اسلامی ایران و نخست وزیر عراق در بخش دیگری از این دیدار با مرور آخرین وضعیت تفاهمات و توافقات دوجانبه، ارتقای سطح همکاری‌های تجاری و اقتصادی و تعاملات فیبمابین را مورد تاکید قرار دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha