واکنش جدید فرانسه: غیرنظامیان زیادی در حملات غزه کشته شدند

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه فرانسه در واکنشی نادر به حملات رژیم صهیونیستی به غزه، در دوحه با تاکید بر اینکه باید از افراد غیرنظامی محافظت شود، گفت: تعداد زیادی غیرنظامی در این حملات کشته شده‌اند.

به گزارش یکشنبه ایرنا از رویترز، کاترین کولونا در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر، با تاکید بر اینکه «شمار زیادی غیرنظامی در حملات رژیم اسرائیل به غزه کشته شده‌اند»، اظهار داشت: باید از مدارس، بیمارستان‌ها، امدادرسانان بشردوست و خبرنگاران [در غزه] محافظت شود.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه که در ۹ نوامبر (۱۸ آبان) به میزبانی فرانسه برگزار می‌شود، افزود: این کنفرانس ضمن پوشش موضوعاتی درباره قوانین بین‌المللی، نیازهای اساسی از جمله بهداشت، آب، انرژی و غذا، همچنین انجام اقداماتی ملموس برای غیرنظامیان در غزه را نیز پیگیری خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت فلسطین براساس آخرین آمار از افزایش شمار شهدای حملات از هفتم اکتبر (۱۸ مهرماه) تاکنون ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۹ هزار و ۷۷۰ نفر خبر داد و گفت که ۴ هزار و ۸۰۰ نفر از آنها کودک و ۲ هزار و ۵۵۰ نفر از آنها نیز زن هستند. برپایه این گزارش، ۲۴ هزار و ۸۰۸ شهروند فلسطینی نیز در این مدت زخمی شده اند.

هزاران تن تاکنون در بحبوحه بمباران‌های مداوم غزه از سوی رژیم صهیونیستی بارها در بسیاری از شهرهای اروپایی از جمله برلین، پاریس و میلان در خیابان‌ها حضور یافتند و خواستار توقف این جنگ نابرابر علیه مردم غزه شدند.

با وجود اینکه بسیاری از دولت‌های غربی از رژیم صهیونیستی حمایت کرده‌اند اما مردم کشورهای مختلف ضمن ابراز نگرانی درباره حملات و بمباران‌های اسرائیل که موجب کشته و زخمی شدن بسیاری از مردم بی‌گناه غزه شده‌ است، حمایت دولت‌هایشان از این جنایات را نیز محکوم کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha