اتحادیه اروپا دوازدهمین بسته تحریمی علیه روسیه را به زودی اعلام می کند

تهران-ایرنا- رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی در کی‌یف گفت: کمیسیون اروپا دوازدهمین بسته تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه را به زودی اعلام می‌کند که شامل ممنوعیت جدید بر واردات و صادرات و همچنین افزایش سقف قیمت نفت می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری تاس، اورسولا فون‌درلاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: به زودی بسته دوازدهم تحریم‌ها با فهرست‌بندی‌های جدید، ممنوعیت‌های جدید واردات و صادرات، اقداماتی برای تشدید سقف قیمت نفت و برخورد سخت‌گیرانه‌تر در دور زدن تحریم‌ها را مطرح می‌کنیم.

پایگاه خبری بلومبرگ پیشتر به نقل از منابعی گزارش داده بود که پیش‌بینی می‌شود اتحادیه اروپا محدودیت‌های تجاری به ارزش ۵.۳ میلیارد دلار را به عنوان بخشی از دوازدهمین بسته تحریم ها علیه روسیه اعمال کند.

به گفته منابع بلومبرگ، محدودیت‌های برنامه‌ریزی شده جدید، صادرات تجهیزات جوشکاری، محصولات شیمیایی و سایر فناوری‌های مرتبط نظامی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۱۰۰ فرد حقیقی و ۴۰ نهاد تجاری در آخرین فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار بگیرند.

به گفته بلومبرگ، این اقدامات هنوز منوط به بازنگری است و به حمایت یکپارچه از سوی ۲۷ کشور عضو اتحادیه نیاز دارد.

اورسولا فون‌درلاین امروز/شنبه برای برآورد میزان پیشرفت اوکراین در تحقق شرایط عضویت در اتحادیه اروپا وارد کی‌یف شد.

از زمان آغاز جنگ اوکراین در اسفند ۱۴۰۰ تاکنون، آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha