۱۳ آبان ۱۴۰۲، ۱۷:۵۰
کد خبر: 85280516
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۶۱ بیمار کرونایی در فارس بستری‌ هستند

۱۳ آبان ۱۴۰۲، ۱۷:۵۰
کد خبر: 85280516
۳۶۱ بیمار کرونایی در فارس بستری‌ هستند

شیراز-ایرنا- ۳۶۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا بر اساس اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۸۹ هزار و ۷۶۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۱۵۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۴ هزار و ۷۵۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۵۶۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۴۳۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۳۶۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در هفته گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۲۱۴ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۸۹۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۰ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۹۹ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۵ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۳ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۳ دز یادآور واکسن بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha