طولانی شدن صدور مجوز طرح‌های اقتصادی در کرمانشاه سرمایه گذاران را فراری می دهد

کرمانشاه - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاهش زمان صدور مجوز ایجاد طرح های اقتصادی و تولیدی در استان کرمانشاه را ضروری دانست و تصریح کرد؛ طولانی شدن روند این کار سرمایه گذاران را فراری می‌دهد.

سید صولت مرتضوی روز جمعه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمانشاه اظهار کرد: در سایر استانها طرح ها و پروژه های اقتصادی به همراه مجوزهای لازم آماده سرمایه گذاری است اما در استان کرمانشاه سرمایه گذار باید پنج سال برای دریافت مجوز معطل شود.

وی با بیان اینکه طولانی شدن روند صدور مجوز ایجاد طرح های اقتصادی و تولیدی سرمایه های اجتماعی را هم از بین می برد، گفت : هزینه تولید در استان کرمانشاه با توجه به ظرفیت هایی که در بخش های مختلف دارد، پایین تر از سایر استان ها است و در صورتیکه مجوزهای لازم به موقع صادر شود، مشوق خوبی برای سرمایه گذار است.

مرتضوی در عین حال ضمن تشکر از تلاش مدیران استان برای کاهش نرخ بیکاری گفت: نرخ بیکاری کنونی هم زیاد است و اگر استان کرمانشاه ۱۰ طرح اقتصادی را تعریف و مجوزهای لازم را آماده کند، وزارت تعاون و شرکت های شبه دولتی حتما در استان سرمایه گذاری می کنند تا سال آینده شاهد نرخ بیکاری تک رقمی در سطح منطقه باشیم.

وی همچنین از بانک توسعه تعاون خواست تمام سهم ۸۴۰ میلیارد تومانی خود را برای تامین مالی پروژه های استان تخصیص دهد، او تصریح کرد: سهم استان کرمانشاه از این مبلغ نباید کاهش یابد.

دیدار با امام جمعه کرمانشاه، شرکت در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، بازدید از شرکت تامین بیستون، پروژه های مجموعه ورزشی کارگران و واحدهای تولیدی شهرک صنعتی و پتروشیمی شهرستان سنقر از جمله برنامه های سفر ۲ روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان کرمانشاه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha