اختصاص ۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه دسترسی روستاهای هدف گردشگری سیوان

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام از اختصاص ۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه دسترسی به روستاهای هدف گردشگری بخش سیوان خبر داد و گفت: توسعه اماکن گردشگری باعث ترویج ارزش ها و فرهنگ طبیعت گردی و آشنایی گردشگران به آداب و رسوم و فرهنگ غنی مردم استان می شود.

به گزارش ایرنا،" سعید هژبری" روز چهارشنبه در بازدید مجموعه مجتمع های گردشگری و بوم‌گردی بخش سیوان از توابع شهرستان ایلام با همراه مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان، فرماندار ایلام و مسئولان راه و دفتر فنی استانداری، اظهار کرد: اگر بوم گردی ها به درستی مکان یابی و ارایه خدمات کنند ضمن حفاظت از محیط زیست موجب توسعه اشتغال پایدار و رونق تولید صنایع و محصولات روستایی خواهند شد.

وی با بیان اینکه توسعه اماکن گردشگری باعث ترویج ارزش ها و فرهنگ طبیعت گردی و آشنایی گردشگران به آداب و رسوم و فرهنگ غنی مردم استان می شود، افزود: توجه به گردشگری، نقش بسزایی در درآمدزایی, کارآفرینی و مهاجرت معکوس به روستا ها خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام یادآور شد: با توجه به طبیعت بکر و شرایط اقلیمی استان، سرمایه گذاری در صنعت گردشگری علاوه بر اینکه یک سرمایه گذاری دوستدار محیط زیست است، زود بازده و جذاب نیز هست که در افزایش نشاط اجتماعی مردم و جذب گردشگران خارجی بویژه اتباع عراقی بسیار موثر خواهد بود.

هژبری خاطرنشان کرد: با توجه وی‍‍‍ژگی های طبیعی بخش سیوان مانند جنگل های بکر، چشمه های آب، انواع باغ مرکبات وکشت و زرع و به موازات آن فرهنگ مهمان نوازی و ارزشهای فرهنگی ارزشمند از جمله مراکز عمده بوم گردی در استان ایلام است.

اختصاص ۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه دسترسی روستاهای هدف گردشگری سیوان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام در ادامه با بیان اینکه تکمیل راه دسترسی به روستاهای هدف و مجتمع های گردشگری یک ضرورت است، ابراز کرد: اداره کل راهداری در خصوص تکمیل جاده های دسترسی به روستاهای بخش سیوان بایستی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی یادآور شد: برای اجرای زیرسازی و آسفالت بخشی از راه دسترسی مجتمع های تفریحی گردشگری این بخش، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق فرمانداری ایلام و از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان تخصیص یافته و برای اتمام این پروژه نیز اعتبار لازم از سایر ردیف ها تامین خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام زحمات و تلاش سرمایه گذاران طرح های گردشگری و بوم گردی را قابل ستایش دانست و گفت: مدیران ذیربط در توسعه زیرساختهای این مجتمع ها مساعدت لازم را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، سیوان یکی از بخش‌های شهرستان ایلام بوده که مرکز این بخش، شهر جعفرآباد است.

شغل اصلی مردمان این منطقه کشاورزی و دامپروری بوده و با تولید محصولات کشاورزی مرغوب یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی استان محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha