ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس در خراسان‌شمالی ۵۳ درصد افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: آمار نهایی داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان به ۲۱۵ نفر رسید که نسبت به دوره قبل ۵۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

روح الله حسین پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از این تعداد ۱۳۸ نفر برای حوزه انتخابیه بجنورد، رازوجرگلان، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم، ۴۵ نفر برای حوزه انتخابیه شیروان و ۳۲ نفر نیز برای حوزه انتخابیه اسفراین و بام و صفی آباد نام نویسی کردند.

به گفته وی؛ دوره قبل ۱۴۰ نفر، داوطلب انتخابات مجلس در خراسان شمالی بودند که ۸۸ نفر آن مربوط به حوزه انتخابیه بجنورد، رازوجرگلان، مانه و سملقان و گرمه و جاجرم بوده است.

حسین پور با اشاره به میزان تحصیلات داوطلبان انتخابات مجلس در استان، گفت: از ۲۱۵ داوطلب؛ ۱۷ درصد دارای مدرک دکترا و ۷۹ درصد نیز دارای فوق لیسانس هستند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی ادامه داد: همچنین به لحاظ ترکیب سنی ۱۱ درصد داوطلبان بین ۳۰ تا ۳۵ سال، ۲۰ درصد بین ۳۶ تا ۴۰ سال ، ۱۸ درصد بین ۴۱ تا ۴۵ سال ، ۱۶ درصد بین ۴۶ تا ۵۰ سال، ۱۶ درصد بین ۵۱ تا ۵۵ سال و ۱۱ درصد بین ۵۶ تا ۶۰ سال هستند.

وی یادآور شد: از مجموع ثبت نام کنندگان نهایی این دوره ۱۲ نفر دارای سابقه نمایندگی مجلس هستند.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه سالجاری برگزار می شود و از هم اکنون زیرساخت‌های فنی و پشتیبانی لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این انتخابات در استان ها در حال آماده سازی است.

خراسان شمالی با ۱۰ شهرستان دارای یک میلیون نفر جمعیت است که ۴۴ درصد از آن در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha